Українська діджитал-команда створила 3D-модель «Софії Київської».

Команда львівської компанії Skeiron оцифрувала собор «Софія Київська», що входить до списку об’єктів спадщини ЮНЕСКО, за допомогою лазерного сканування. Так 3D-модель пам’ятки дозволить досліджувати та фіксувати зміни у вигляді собору для подальших реставраційних робіт, а також зберегти цифрову копію на випадок руйнування собору

В команді заповідника «Софія Київська» розповіли, що сканування Софійського собору зробили ще в грудні 2022 року. За їхніми словами, необхідність цифрової копії виникла через повномасштабну війну росії проти України, бо пам’ятці щодня загрожують пошкодження чи зруйнування на фоні обстрілів Києва.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Skeiron (@skeiron.llc)

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Skeiron (@skeiron.llc)

В Skeiron розповіли, що під час сканування зробили копії близько 800 точок екстер’єру та інтер’єру собору з точними замірами. Для роботи використовували калібровану камеру Sony та австрійський лазерний сканер RIEGL VZ-400i 015 — він оснащений архітектурою обробки, а також має підключення до Інтернету з технологією LiDAR від компанії RIEGL. Остання технологія «поєднує дані сканування з даними зображення, бортовою реєстрацією та географічною прив’язкою».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Skeiron (@skeiron.llc)

Сканування «Софії Київської» стало частиною глобального проєкту Skeiron під назвою Save Ukrainian Heritage. В межах ініціативи команда організації оцифровує важливі українські пам’ятки, щоб у випадку будь-якого типу руйнувань відтворити їх за допомогою точної 3D-моделі.

З березня 2022 року Skeiron відсканували для проєкту 60 пам’яток у різних регіонах України. Серед них: Пам’ятник засновникам Києва, Меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка в Києві, Каплиця Сикстів та Вірменський собор у Львові, а також Іллінський собор у Чернігові.

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis