Український літературознавець знайшов другу частину «Доктора Серафікуса» Віктора Домонтовича

Літературознавець, поет та перекладач Вʼячеслав Левицький розповів, що видавництво Vivat готує до друку доповнене раніше не публікованими розділами видання роману Віктора Домонтовича «Доктор Серафікус». Це друга частина книги, в існуванні якої, за словами дослідника, «не були певні навіть друзі письменника»

Доповнену версію «Доктора Серафікуса» випустить видавництво Vivat у межах серії «Vivat класика», яку курує Ярина Цимбал, літературознавиця і дослідниця літератури 1920-х років.

Левицький пише, що завдяки новим розділам читачі дізнаються про те, хто став дівчиною професора Комахи, чим екстравагантним Вер Ельснер займалася на селі та хто збирався розстріляти цю хитру хіпстерку в Києві, яку шкідливу звичку мала правильна дівчина Тася, куди поділась (і як знайшлась) Ірця, на якому відомому івенті 1920-х потусувалися Вер із Хрисанфовичем, які фейки приховано у творі.

Левицький куруватиме доповнене видання роману, а також напише для нього коментарі.

«Я вклав у цю книгу море любові до Києва та блискучого урбаністичного “Доктора Серафікуса”, що зародилася ще на четвертому курсі університету. Не можу не згадати добрим словом і Краків: кілька років тому на конференції в Ягеллонському університеті дискусії про машинопис “Серафікуса” надихнули мене на глибші текстологічні пошуки», — написав літературознавець.

У коментарі Суспільному Культура Левицький також зазначив, що знайшов машинопис з раніше невідомими розділами «Доктора Серафікуса» літературознавець й почесний президент «Києво-Могилянської академії» В’ячеслав Брюховецький. А його докладним дослідженням займався Левицький.

«Доктор Серафікус» — написаний 1929 року роман Віктора Домонтовича. Уперше його опублікували у 1947 році в Німеччині.

Це останній художній твір Домонтовича, який свідомо припинив письменницьку діяльність, щоб не асоціюватися з літературою соцреалізму. Надалі автор займався лише науковою діяльністю.

«Доктор Серафікус» — історія про дивакуватого й інфантильного професора-відлюдника Василя Комаху на прізвисько Серафікус. Його коло спілкування обмежене п’ятирічною дівчинкою Ірцею, давнім другом, художником Володимиром Корвином та акторкою Вер Ельснер. А наукова діяльність не становить жодної цінності.

У різні роки роман випускали в українських видавництвах Folio та «Комора».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis