UNITED24 запустила ініціативу #LEGOwithUKRAINE

Разом з українцями-ентузіастами благодійна платформа започаткувала ініціативу #LEGOwithUKRAINE. В її межах UNITED24 презентували LEGO-копії трьох українських архітектурних пам’яток. Їх розіграють задля збору коштів на відновлення будинків у київській області

У розіграші беруть участь конструктори «України-матері», Ластівчиного гнізда та водонапірної вежі Маріуполя. Усього розіграють п’ять екземплярів кожного набору. Мінімальний внесок для участі — 24 долари.

«Кожна з пам’яток України, розташованих від Карпат до Донбасу, має власну історію. Настав час розповісти ці історії світові, показавши наші найвидатніші архітектурні споруди у вигляді моделей LEGO», — написали в UNITED24.

«Якось я відтворив київський Майдан Незалежності з понад 55 тисяч деталей. А ще LEGO — про спільноти та об’єднання людей. Наприклад, разом із вимушеними переселенцями зі східних областей України ми відтворили герб Маріуполя зі 115 тисяч деталей», — поділився автор конструктора «Україна-мати» та співзасновник спільноти Ukrbricks Максим Мітякін.

Копію Ластівчиного гнізда розробляв Артур Самков, співавтор проєкту «Мінімісто», який займається популяризацією української архітектури через LEGO.

«Для проєкту з UNITED24 я обрав Ластівчине гніздо, тому що для мене воно асоціюється з Кримом та викликає приємні спогади про канікули з родиною на півострові. Це туга за нашим, українським Кримом».

Автор конструктора Маріупольської вежі, маріуполець Євген Тонєв, розповів, що відтворити дрібні архітектурні деталі вежі було складно, та додав:

«Кожна цеглинка приносила спогади — шум дитячих ігор біля її стін, радісні та сумні миті життя міста. Тому я намагався показати кожну деталь з повагою до історії, знаючи, що для багатьох вежа — символ рідного дому. Сподіваюся, кожен, хто візьме цей набір у руки, відчує мужність та витривалість Маріуполя».

Ініціатива триватиме до 28 листопада 2023 року.

Також UNITED24 зазначили, що наступна благодійна акція з конструкторами LEGO відбудеться навесні 2024 року.

У жовтні 2023 року UNITED24 спільно з розробником ігор Wargaming створила благодійний проєкт WargamingUnited. У межах проєкту розробники додали у свої ігри, зокрема World of Tanks, спеціальні набори, присвячені Україні. Ініціатива тривала до 1 листопада. Протягом цього часу Wargaming зібрала на потреби українських медиків більше мільйона доларів.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis