«Уся краса та кровопролиття»: в Україні покажуть фільм про боротьбу з епідемією опіоїдів в США

7 грудня в кінотеатрах мережі «Планета Кіно» стартують покази документального фільму «Уся краса та кровопролиття». Його головна героїня — Нен Голдін, американська фотохудожниця та активістка, засновниця правозахисної групи P.A.I.N (Prescription Addiction Intervention Now). Організація виступала проти сімʼї Саклерів, власників фармацевтичного концерну Purdue Pharma, які заробили мільярди на продажах знеболювального препарату на основі оксикодону, приховавши ризики виникнення залежності від нього. Голдін приписав цей препарат лікар після операції, що стало причиною рецидиву її наркотичної залежності

P.A.I.N. працювала з музеями та іншими мистецькими установами, вимагаючи від них відмовитися від співпраці з родиною Саклерів, які активно жертвували великі суми на підтримку цих інституцій і широко висвітлювали це у медіа.

«Уся краса та кровопролиття» зосереджується не лише на активізмі Голдін та її боротьбі із Purdue Pharma, але й на карʼєрі й творчості фотографіки, «що надихнули не одне покоління режисерів».

Фільм поділений на сім розділів, кожен з яких починає фотознімок або архівний кадр з життя Голдін, переходячи до її протестів з P.A.I.N. — зокрема першої акції 2018 року в нью-йоркському Метрополітен-музеї, а також акції в Луврі та Музеї Гуггенгайма.

Режисеркою стрічки стала Лора Пойтрас лауреатка премії Оскар за документальний фільм про Едварда Сноудена «Громадянин чотири» (Citizenfour, 2014).

Прем’єра «Уся краса та кровопролиття» відбулася 3 вересня 2022 року на 79-му Венеційському міжнародному кінофестивалі, де картину відзначили «Золотим левом» як найкращий фільм.

Нен Голдін — американська фотохудожниця та активістка, що документувала субкультури ЛГБТ і кризу ВІЛ/СНІДу. Першими героями її знімків стали трансвестити, наркозалежні, гомосексуали та богема Нью-Йорка 1970-80-х років.

Найвідоміший цикл фотографій Голдін — «Балада сексуальної залежності» (The Ballad of Sexual Dependency), 700 щоденникових фотографій, «що фіксували особисті історії її героїв». Мисткиня поєднала знімки у 45-хвилинне слайд-шоу, під час якого самостійно перемикала кадри під музику Джеймса Брауна, Ніни Сімон та The Velvet Underground.

Фотографії Голдін вивчають тему гендеру, розмиваючи межу між чоловіками та жінками. Вона фіксує перетворення чоловіків на жінок, підкреслюючи природність і самодостатність травесті-культури.

«Довершений світ для мене — місце абсолютної андрогінності, де людина не знає нічого про стать свого партнера доти, доки не опиниться з ним або з нею в ліжку», — казала мисткиня.

Також Голдін досліджувала взаємовідносини між статями та тему сексуальності, зокрема й жінок як залежних від чоловіків суб’єктів.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis