Вийшов український переклад книжки «Трейнспоттінґ»

Видавництво Клуб сімейного дозвілля (КСД) презентувало українську версію роману Трейнспоттінґ шотландського письменника Ірвіна Велша в перекладі Олександра Красюка

Трейнспоттінґ, дебютний роман Велша, був вперше опублікований у 1993 році. Розповідає про чотирьох молодих хлопців із героїновою залежністю, які живуть у Единбурзі наприкінці 1980-х. Також наркотична залежність у більшості другорядних героїв твору.

«Вони — четверо друзів, яких об’єднує не більше й не менше — наркотики. У них героїнове буття, і ніхто не збирається з ним зав’язувати. Вони всі приречені, але, можливо, краще від інших знають, як насолоджуватися кожним днем… Їхній вибір — не пепсі і не життя.

Марк кілька разів пробує припинити вживання наркотиків і нарешті стати дорослим, але відчуває, що кайф сильніший за ці спроби. Його друзі, як і він сам, — молоді невдахи і нероби. Але одного разу доля підкидає їм неочікуваний шанс», – йдеться в анотації до українського видання.

Фото: КСД у Facebook

Характерна риса роману – ненормативна лексика, сленг, чорний гумор, сцени насилля та вживання наркотиків. Тому вихід Трейнспоттінґу спричинив скандал у Великій Британії, а Ірвіна Велша звинуватили у пропаганді наркотиків та аморальності. Водночас книжка принесла автору світову славу. Велша вважають одним із найвпливовіших контркультурних письменників.

У 1996 році вийшла екранізація роману режисера Денні Бойла. У головних ролях знялись Юен Мак-Грегор, Юен Бремнер, Джонні Лі Міллер та Роберт Карлайл.

У 2017 році на Берлінському кінофестивалі відбулась прем’єра стрічки T2 Трейнспоттінґ, знята Бойлом по роману Ірвіна Порно. Головні ролі виконали актори із оригінального фільму. Згідно з сюжетом вони зустрічаються через 20 років після подій у першому фільмі. В Україні T2 Трейнспоттінґ так і не вийшов у прокат.

Відзначимо, що це не перший український переклад цього роману. У 2012 році у видавництві Фоліо вийшла книжка Трейнспоттінг. На голці у перекладі Марії Козлової.

Ціна книжки Трейнспоттінґ українською – 148.80 грн (роздрібна), 118.00 грн (для учасників клубу КСД), 74.40 грн (якщо це перше замовлення у клубі КСД).
Замовити на сайті КСД


Підписуйтесь на DTF Magazine в Facebook и Twitter.
Також підписуйтесь на нашу щотижневу розсилку внизу сторінки

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis