Вийшла книга про вплив хіп-хопу на сучасну культуру

Видавництво Gregory R. Miller & Co. випустило книгу The Culture: Hip Hop and Contemporary Art in the 21st Century («Культура: хіп-хоп і сучасне мистецтво 21-го століття»). Вона досліджує вплив хіп-хопу та реп-артистів на сучасне мистецтво та культуру

The Culture: Hip Hop and Contemporary Art in the 21st Century — це 306 сторінок, натхненних спільною виставкою Балтиморського музею мистецтва та Музею мистецтв Сент-Луїса. Цього року інституції виставили експозицію, присвячену культурному впливу хіп-хопу та артистів жанру на різні види сучасного мистецтва.

Книга «фіксує екстраординарний вплив хіп-хопу, який став драйвером інновацій у музиці, візуальному та перформанс-арті, моді, технологіях», а також показує, як хіп-хоп «перетворився на глобальний феномен із моменту його появи у 1970-х роках». Вона присвячена шістьом основним напрямкам, серед яких вплив хіп-хопу на мову, бренди та ювелірну індустрію.

The Culture: Hip Hop and Contemporary Art in the 21st Century розповідає про «ікон стритверу», бренди та музикантів, завдяки яким «хіп-хоп перейшов із вулиць на подіуми, зі студій до музеїв». Книга також містить понад 30 інтерв’ю та текстів від самих артистів, письменників та істориків.

Над виданням працювала креативна дизайн-студія Pacific. Купити The Culture: Hip Hop and Contemporary Art in the 21st Century можна на сайті видання чи в окремих книгарнях у США. Ціна — 55 доларів.

2023 року хіп-хоп святкує 50-річчя. На честь цього у різних країнах світу, проте переважно в США, відбуваються івенти, спеціальні релізи, виставки та інші події, присвячені річниці жанру.

Так, наприклад, у серпні метрополітен Нью-Йорка спільно з Universal Music Group випустив проїзні картки із зображеннями LL Cool J, Cam’ron, Rakim та Pop Smoke. Їх продавали на станціях неподалік місць, де народилися репери. Картки з LL Cool J можна було придбати у Квінсі на станції Форест Гіллз—71 авеню, а з Pop Smoke — у Брукліні на станції Канарсі—Рокевей Парквей.

Того самого місяця 50-річчя хіп-хопу стало фокусом нового випуску The New York Times Magazine.

Усередині — великий фічер про репера Too Short, «уродженця Західного узбережжя та неоспіваного піонера деяких найважливіших елементів жанру», трибʼют «63 зіркам хіп-хопу, що пішли від нас надто молодими», есе про те, як хіп-хопу вдалося завоювати світ від дворазового Пулітцерівського лауреата, арткритика Веслі Морріса, дослідження про вплив хіп-хопу на англійську мову, любов реперів до прикрас й історія найвизначніших із них, чому майбутнє хіп-хопу належить жінкам та інші матеріали.

Обкладинку випуску прикрасило фото золотої підвіски репера Jam Master Jay із гурту Run-DMC — таку всім музикантам колективу подарував adidas невдовзі після релізу треку My adidas у 1986 році.

«Ми сьогодні тут зібралися, щоб підняти келих за хіп-хоп. 50, крихітко! Півстоліття зухвалості, спритності, гнучкості, розгульності, безглуздості, похмурості, відваги, пихатості, рішучості та дотепності, зухвалої зарозумілості, нищівного гумору, споживацької пожадливості та жорстокого страждання, інновацій, небезпеки, сумнівів і крутості…». 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis