WhatsApp запускає аналог Телеграм-каналів

Команда WhatsApp оголосила про впровадження нової функції каналів, схожої до аналогічної функції в Телеграмі. Вперше оновлення стане доступним у Колумбії та Сінгапурі, де WhatsApp співпрацюватиме з обраними експертами та організаціями, а «найближчими місяцями» канали запустять глобально 

Знайти канали можна буде в окремій вкладці «Оновлення», де вони відображатимуться окремо від інших чатів. За базовими функціями вони нічим не відрізнятимуться від подібного формату в Телеграмі.

Адміністратори каналів зможуть ділитися в них тестами, фото чи відео, наклейками та опитуваннями. Канали об’єднають в каталог із можливістю пошуку, наприклад, за темами: новини від місцевих державних органів, спортивний контент та інші. Крім того, потрапити в канал можна буде за окремим посиланням-запрошенням.

У WhatsApp уточнили, що планують зробити канали «найприватнішою послугою розсилки з доступних», тому впроваджуватимуть інструменти для захисту персональної інформації адміністраторів та підписників. Так для підписників не відображатиметься номер телефону та фото профілю адміністратора, а номери телефонів підписників каналу приховуватиметься не лише від інших учасників, але й від адміністратора. Користувачі соцмережі також не бачитимуть список каналів, на які підписаний певний акаунт.

Адміністратори матимуть змогу блокувати певні функції, такі як створення скриншотів чи пересилання повідомлень з каналів в інші чати, а ще керувати підписками та вирішувати, чи буде їхній канал відображатись в загальному каталозі.

«Оскільки мета використання каналів полягає в охопленні широкої аудиторії, канали за замовчуванням не захищені наскрізним шифруванням. Ми вважаємо, що є випадки, коли створення каналів, захищених наскрізним шифруванням, для обмеженої аудиторії може бути доцільним, наприклад, для некомерційних організацій чи організацій з охорони здоров’я, і ми також розглядаємо впровадження такої функції в майбутньому», — додали в анонсі функції.

Історія кожного каналу зберігатиметься на серверах WhatsApp до 30 днів.

В майбутньому команда соцмережі планує надати авторам каналів можливість монетизувати їх за допомогою платіжних сервісів.

 

В лютому Meta, що володіє Інстаграмом та WhatsApp, анонсувала функцію каналів і в Інстаграмі. Тоді її почали тестувати з декількома обраними авторами з США, а коли оновлення запустять глобально, поки невідомо.

В компанії пояснили, що функція додасть ще одну можливість авторам взаємодіяти зі своєю аудиторією. В каналах вони зможуть ділитися текстом, фото та відео, голосовими записами чи опитуваннями, а користувачі — відмічати пости реакціями та брати участь в опитуваннях. Адміністратори також зможуть створювати приватні канали, переглядати який зможуть лише обрані підписники.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis