Студія Kyoto Animation

Японця засудили до смертної кари за підпал аніме-студії

2019 року Сіндзі Аоба навмисно підпалив анімаційну студію Kyoto Animation (KyoAni) за нібито крадіжку його роботи, внаслідок чого загинули 36 людей. Суд у Японії засудив 45-річного чоловіка до смертної кари, пишуть The Guardian та BBC 

Про підпал 2019 року

Сіндзі увірвався в будівлю Kyoto Animation в Кіото під час робочого дня, облив вхідну зону та частину першого поверху бензином і підпалив.

Трагедію називають однією з найсмертельніших у Японії за останнє десятиліття. Внаслідок підпалу загинули 36 осіб, переважно молоді мультиплікатори студії, а ще 32 людини отримали поранення.

Сам Сіндзі Аоба отримав множинні опіки понад 90% тіла і понад рік проходив лікування.

За словами очевидців, яким вдалося вижити, масштаби пожежі здивували самого Аобу. Пізніше він розповів у суді, що не очікував таких наслідків скоєного.

Про вирок суду

Аобі висунули п’ять звинувачень, зокрема за вбивство, замах на вбивство та умисний підпал.

Прокурори початково вимагали смертної кари для Сіндзі через наявний мотив скоєного. Напередодні підпалу чоловік стверджував, що Kyoto Animation без дозволу використала його роман, який Аоба подавав на один з конкурсів, а в студії заперечували цю інформацію.

Захист підсудного намагався полегшити покарання, посилаючись на те, що Сіндзі Аоба під час підпалу мав психічний розлад та страждав від галюцинацій, тому не міг усвідомити своїх намірів та наслідків цього вчинку.

На фінальному засіданні суд постановив, що Аоба «не був божевільним та не мав зменшені розумові здібності, спричинені психічним розладом». Його засудили до смертної кари, яка в Японії досі діє як покарання за тяжкі злочини та вбивство понад однієї людини.

The Guardian пише, що Японія — «одна з небагатьох розвинених країн», де зберігається смертна кара. Опитування серед японців показують, що більшість з них досі підтримують смертну кару, водночас як Європейський Союз і різні правозахисні групи закликають країну до її скасування.

Японія востаннє виконала страту через повішення у 2022 році. Станом на грудень того ж року у камерах смертників перебувало 107 осіб.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis