Передвиборчий мерч Дональда Трампа

Замість MAGA: Що означає новий слоган на передвиборчому мерчі Дональда Трампа

Червона кепка Make America Great Again (MAGA) Дональда Трампа, яку він використовував протягом успішної для себе передвиборчої кампанії у 2016 році, стала невіддільним елементом його стилю та політичної карʼєри, а також частиною попкультури загалом. Напередодні кокусів (внутрішньопартійних виборів. — Прим. DTF Magazine) у штаті Айова його команда випустила нову версію кепки — із текстом TRUMP CAUCUS CAPTAIN

Спочатку її бачили лише на волонтерах, але під час візиту до Айови кепку одягнув сам Трамп. Як пише Politico, наразі це «найбажаніший айтем у MAGA-світі» (The hottest item in MAGA world).

Лімітована серія із 2000 білих кепок, на яких золотистими нитками вишито TRUMP CAUCUS CAPTAIN, стала частиною передвиборчої кампанії штабу Дональда Трампа всередині Республіканської партії. Отримали айтем прихильники кандидата, які вирішили стати волонтерами і пройшли спеціальне навчання. Такі капітани дільниць («кокусів») брали участь в агітації, виступали з короткими промовами, працювали з виборцями. Головне завдання — привести на кокуси, що відбулися в Айові 15 січня, якомога більше виборців Трампа.

Волонтерам у білих кепках створювали умови VIP-персонах на заходах та мітингах, пише USA TODAY. Додатковою мотивацією для волонтерів стала можливість отримати запрошення на загальнонаціональний зʼїзд Республіканської партії за участі Дональда Трампа.

За інформацією Associated Press, Дональд Трамп переміг на кокусах в Айові та набрав 51% голосів. У його найближчих та ключових суперників — Рона Де Сантіса та Ніккі Гейлі — по 21,2% та 19,1% підтримки відповідно.

При цьому Трамп не брав участі у всіх п’яти раундах дебатів республіканських кандидатів, які відбулися до айовських кокусів, а також мінімізував політичні поїздки округами штату, які зазвичай здійснюють кандидати перед цими виборами.

Один з потенційних конкурентів Трампа підприємець Вівек Рамасвамі вийшов із президентських перегонів після кокусів в Айові, набравши близько 8% голосів. Він також заявив, що підтримує Трампа. Наступним етапом для Трампа стануть перші праймеріз (первинні вибори. — Прим. DTF Magazine) республіканців, що відбудуться в Нью-Гемпширі 23 січня.

Республіканська партія має визначитися з кандидатом на вибори президента США до кінця весни. Формально його висунуть на з’їзді партії в липні. Вибори ж заплановані на 5 листопада. Очікується, що в них знову змагатимуться Трамп і чинний глава США Джо Байден, який уже оголосив про своє висунення.

У грудні 2023 штати Колорадо і Мен ухвалили рішення не допустити Дональда Трампа до первинних виборів на їхній території, які мають відбутися 5 березня. Причиною такого рішення стала чотирнадцята поправка до Конституції США, яка передбачає, що ніхто не має права обіймати цивільну чи військову посаду в уряді Сполучених Штатів або в будь-якому штаті, якщо він, раніше перебуваючи на посаді, брав участь у заколоті проти Конституції.

Аналогічні позови подали ще в кількох штатах. Трамп уже опротестував це рішення, і Верховний суд США розгляне його апеляцію.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis