Архітектор штаб-квартири Apple готовий брати участь у відновленні Харкова

За інформацією Харківської міської ради, британський архітектор і дизайнер, лауреат Імператорської та Прітцкерівської премій Норман Роберт Фостер хоче приєднатися до відновлення Харкова. Його називають головною фігурою британської сучасної архітектури. Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, засноване ним архітектурно бюро Foster+Partners відмовилося від усіх російських проєктів

Один з наймасштабніших проєктів британця — дизайн штаб-квартири Apple — Apple Park у каліфорнійському Купертіно, який відкрили у 2017 році. Над ним Фостер з командою працювали з 2009 року.

Архітектурне бюро Нормана Фостера Foster+Partners засноване у 1967 році. Архітектор тісно пов’язаний з розвитком архітектурного стилю «хай-тек» та впровадженням енергоефективних будівельних технологій. Його роботам властиві масштабні відкриті простори, використання скла та металу, багатофункціональність.

У 1980-х роках він спроєктував будівлю банку HSBC у Гонконгу, на той момент найдорожчої будівлі з будь-коли збудованих, у 2004 році — найвищий міст у світі Віадук Мійо на півдні Франції, також Фостер створив проєкт вежі Мері-Екс у Лондоні та працював над реконструкцією будівлі Рейхстагу у Німеччині.


«Цьому місту пощастило». Олег Дроздов — про архітектуру Харкова

Щоб дізнатись більше про архітектуру Харкова, слухайте наш спеціальний подкаст, який ми записали разом з інноваційним партнером міського життя Visa в межах спільної подкаст-експедиції «Міста і люди». Епізод доступний для прослуховування на SoundCloud, Apple Podcasts та Google Podcasts

Олег Дроздов — зірка української архітектури. Його проєкти люблять і ненавидять. Особливо це показав скандальний театр на Подолі. Дроздов живе й працює в Харкові — місті, яке можна порівняти з урбаністичним вінегретом, але якому, однак, вдалося зберегти цілком упізнаване обличчя. Також він заснував Харківську школу архітектури, яку називає одним зі своїх найважливіших проєктів.

— Як в одному місті співіснує архітектура модернізму, перший хмарочос України, десятки, якщо не сотні, вишів і сучасні пластикові МАФи?
— Хто насправді сформував його архітектурний вигляд?
— Як на архітектуру вплинули університети?
— Що треба знати про історичне кільце Харкова, про яке майже ніхто не здогадується?
— З чим пощастило Харкову та чому його називають містом конструктивізму?
— На які будівлі точно варто звернути увагу, якщо ви будете в Харкові?

Більше наших подкастів слухайте в розділі «Подкасти».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis