Трунарі-танцюристи з Гани продали NFT-мем про себе та перевели частину суми фонду «Повернись живим»

Африканські трунарі продали мем на NFT-платформі Foundation за 327 «ефірів» — це понад мільйон доларів. У цьому їм допомогла українська рекламна агенція Bads. 250 тисяч доларів трунарі вже перевели фонду «Повернись живим, ще стільки ж отримає Bads, а 500 тисяч трунарі віддадуть на розвиток «африканської танцювальної та музичної культури»

В анонсі аукціону герої розповіли, що виставляють відео на аукціон, щоб підтримати Україну.

Керівник «Повернись живим» Тарас Чмут вже підтвердив отримання грошей.

Відео з ганськими танцюючими трунарями набуло популярності та стало мемом у квітні 2020 року. У Гані родичі померлих спеціально платять носіям трун, щоб вони проводжали померлих в останню путь з веселою музикою й танцями. Їхніми послугами в країні користуються вже кілька років.

У квітні 2020 року поліція Індії використала це мем, щоб закликати мешканців дотримуватися карантину під час пандемії COVID-19.

Поліція штату Тамілнад створила відео, в якому один з жителів їде містом без маски. Він натикається на правоохоронців, і йому починає здаватися, ніби він опинився в імпровізованій труні, з якою танцюють поліціянти. У фіналі ролику людей закликали не виходити без потреби з дому, інакше їх може очікувати схожий фінал.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis