Дизайнери з різних країн понад місяць малювали український алфавіт. Ось що вийшло

На початку березня польські дизайнерки Йоася Фідлер-Верушевська, Аліна Рибацька-Грущинська та Ага Котовська запустили в Інстаграмі проєкт «33 літери для України», до якого міг долучитися кожен охочий. Щодня з сьомого березня до восьмого квітня команда проєкту публікувала кілька зображень однієї з літер українського алфавіту, створених художниками з усього світу. Головна мета проєкту — показати, що Україна — незалежна країна з власною культурою, історією та мовою

Тепер Йоася, Аліна та Ага планують монетизація проєкту. Серед іншого вони обговорюють з учасниками проєкту можливість друку постерів з зображенням літер та їх подальший продаж, кошти з якого переводитимуть на гуманітарні ініціативи в Україні.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений 33_letters (@33_letters_for_ukraine)

Ще однією метою проєкту стало «знайомство поляків з українською мовою в цікавій формі». За словами Йоасі, діти українців, які переїхали до Польщі, рятуючись від війни, скоро підуть у місцеві школи, тому «було б добре зменшити міжмовні барʼєри за допомогою цього проєкту».

Також команді «33 літери для України» хотілося познайомити між собою польських та українських дизайнерів та каліграфів.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений 33_letters (@33_letters_for_ukraine)

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений 33_letters (@33_letters_for_ukraine)

Наприкінці березня Netflix повідомив про відкриття офісу у Варшаві.

Стримінг зазначив, що почав співпрацю з Польщею у 2016 році й це дозволило згодом адаптувати сервіс для румунської, чеської, української, угорської та хорватської аудиторій. Тепер варшавський офіс керуватиме й українським ринком.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis