Австралія першою у світі легалізувала психоделіки для лікування психічних розладів

Австралія стала першою країною, яка легалізувала використання психоделіків в медичних цілях, пишуть The Guardian та BBC. З 1 липня австралійські психіатри, які мають відповідну ліцензію, зможуть призначати пацієнтам MDMA і псилоцибін для лікування деяких психічних розладів 

Так MDMA використовуватиметься для лікування посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Галюциногенні гриби, що містять активні сполуки псилоцибіну, призначатимуться для лікування деяких видів депресії.

Ще у лютому Управління медичних товарів Австралії (TGA) перекласифікувало MDMA та псилоцибін для використання з лікувальною метою. Тепер речовини перейшли з «категорії 9» (заборонені речовини), до «категорії 8» (контрольовані препарати), але лише для медичного використання.

В TGA заявили, що ліки на основі MDMA та псилоцибін є «відносно безпечними» при використанні в «медично контрольованому середовищі». Крім того, в управлінні додали, що «є багатообіцяльні ознаки» того, що контрольоване терапевтичне використання препаратів може покращити психічне здоров’я деяких людей, для яких «переваги від прийняття переважатимуть ризики».

За словами доктора Майка Маскера, дослідника психічного здоров’я з Університету Південної Австралії, використання психоделіків буде ретельно контролюватися, а не працюватиме за системою «прийняв пігулку і пішов».

В коментарі AFP він пояснив, що у випадку з MDMA пацієнти, в середньому, матимуть три процедури прийняття препарату протягом п’яти-восьми тижнів. Кожен так званий сеанс прийому триватиме близько восьми годин, протягом яких терапевт знаходитиметься з пацієнтом та спостерігатиме за його станом. Проте, Маскер не виключає ймовірність «бед-тріпу» для пацієнтів, що практикуватимуть подібну терапію.

Когнітивний нейропсихолог з Університету Свінберна в Мельбурні, професор Сюзан Росселл вважає, що, попри потенціал психоделіків у терапевтичному лікуванні, подібний крок в Австралії «зробили зарано». За її словами, для впровадження MDMA та псилоцибіну в терапії необхідно ретельніше підійти до процесу виготовлення ліків на основі речовин.

Наразі клінічні досліди щодо використання психоделіків в медичних цілях також проводяться в США, Канаді та Ізраїлі.

В листопаді 2022 року стало відомо, що Австралійська столична територія (ACT) стане першою територією у складі Австралії, яка декриміналізує заборонені наркотики, такі як кокаїн, MDMA, героїн, метамфетамін та амфетамін. З жовтня 2023 року володіння невеликою кількістю речовин розглядатиметься як цивільне правопорушення, на одному рівні з, наприклад, перевищенням швидкості.

Тих, у кого поліція вилучить речовини в «малій кількості» (точну цифру не уточнюють. — Прим. DTF Magazine), не притягуватимуть до кримінальної відповідальності. Натомість їм виписуватимуть попередження, штрафи, чи направлятимуть на спеціальні програми з відмови від наркотиків.

Правоохоронці матимуть право самостійно вирішувати, яку міру покарання призначати у кожному окремому випадку.

Австралійська столична територія — територія Австралії, що оточує столицю країни Канберру. Це найменша материкова частина Австралії, де згідно з переписом 2021 року проживає 454 000 осіб.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis