В Австралійській столичній території декриміналізують MDMA, кокаїн та героїн

The Guardian пише, що Австралійська столична територія (ACT) стане першою територією у складі Австралії, яка декриміналізує заборонені наркотики, такими як кокаїн, MDMA, героїн, метамфетамін та амфетамін. З жовтня 2023 року володіння невеликою кількістю речовин розглядатиметься як цивільне правопорушення, на одному рівні з, наприклад, перевищенням швидкості

Тих, у кого поліція вилучить речовини в «малій кількості» (точну цифру не уточнюють. — Прим. DTF Magazine), не притягуватимуть до кримінальної відповідальності. Натомість, їм виписуватимуть попередження, штрафи, чи направлятимуть на спеціальні програми з відмови від наркотиків.

Правоохоронці матимуть право самостійно вирішувати, яку міру покарання призначати у кожному окремому випадку.

Австралійська столична територія — територія Австралії, що оточує столицю країни Канберру. Це найменша материкова частина Австралії, де згідно з переписом 2021 року проживає 454 000 осіб.

Міністр охорони здоров’я Австралійської столичної території Рейчел Стівен-Сміт додала, що уряд спрямовуватиме свою політику на лікуванні та реабілітації людей, що вживають наркотики, а не на їхньому покаранні.

«ACT впроваджує прогресивний підхід до мінімізації шкоди, спричиненої забороненими наркотиками, шляхом відволікання, лікування та зменшення стигматизації для найбільш уразливих груп в суспільстві, — пояснила вона. — Ця реформа ґрунтується на порадах експертів про те, що підхід, орієнтований на покращення стану здоров’я та зменшення шкоди від вживання наркотиків, забезпечує найкращий результат для людей, які приймають заборонені речовини».

Опитування австралійської платформи YourSay, проведене у місті Канберра у 2021 році, показало, що дев’ять із десяти жителів підтримують декриміналізацію наркотиків. Проте, рішення досі не підтримує більшість представників Парламенту Австралії.

Заступник лідера австралійської ліберально-консервативної партії Джеремі Хенсон назвав такий крок «радикальним» та припустив, що декриміналізація заборонених речовин «призведе до росту злочинності в країні».

У жовтні уряд Німеччини представив план узаконення канабісу для особистого використання. Його розглянуть наприкінці цього року — у разі схвалення жителі Німеччини старше 18 років зможуть легально використовувати канабіс не лише з медичною, а й з рекреаційною метою вже з 2024 року.

Докладніше про це ми розповідали в нашому матеріалі.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis