Запис The Blue Eyed Podcast

Behind Blue Eyes запустив подкаст з розмовами дітей з прифронтових та деокупованих сіл

Благодійний проєкт Behind Blue Eyes представив перший випуск The Blue Eyed Podcast — подкасту з розмовами дітей про їхнє повсякдення та мрії на тлі великої війни. Серію записали під час експедицій прифронтовою Херсонською, Миколаївською та Запорізькою областями протягом 2023 року

Про The Blue Eyed Podcast

У команді проєкту розповідають, що подкастом вони «хочуть дати дітям можливість висловитися та порефлексувати»

«Ми розмовляли з дітьми у звичному для них середовищі: розкладали нашу студію прямо у них вдома, на подвір’ї, на майданчику, далі вмикали запис і просто слухали та надихалися їхніми думками, — пояснює Артем Скороходько, співзасновник Behind Blue Eyes. — Ми не ставили собі за мету бути професійними документалістами. Просто хотіли дати дітям змогу висловитися та порефлексувати, адже їхні думки заслуговують на час і увагу. А ще, здається вони дуже кайфонули від цього процесу». 

Про перший епізод подкасту

Перший епізод записали навесні 2023 року в селі Чорнобаївка, Херсонської області.

Його героями стали 9-річна Віка, 12-річний Георгій, 8-річна Вероніка, 10-річний Назар та 10-річний Костянтин Олегович — діти розповіли, чим найбільше люблять займатися, яким бачать своє майбутнє та про що мріють.

«Хтось із них полюбляє малювання та майстрування, хтось обожнює гратися на вулиці, а комусь найбільше подобається спостерігати за качками на подвір’ї. Вони мріють про те, як стануть поліціянтами та зірками футболу, як назвуть власний батальйон або як вкладуться в біткоїн», — додають у Behind Blue Eyes. 

Перший епізод The Blue Eyed Podcast можна послухати на Spotify, Apple Podcast, Megogo та YouTube, а згодом — на Google Podcast. Епізоди виходитимуть щотижня, а його героями стануть діти з селищ Велика Олександрівка, Лупареве, Балабине та Снігурівка.

Проєкт Behind Blue Eyes заснований у 2022 році, після початку повномасштабної війни. Ідея проєкту з’явилась у Дмитра та Артема під час волонтерських поїздок до трьох деокупованих сіл Чернігівщини: Ягідного, Слободи та Лукашівки. Декілька місяців вони постачали їжу та предмети першої потреби місцевим жителям — серед них було багато дітей, «які стали волонтерам друзями та випромінювали те сяйво, яке хотілось зафіксувати у скрутні часи».

Behind Blue Eyes. Це проєкт, у якому діти з деокупованих сіл фотографують своє життя

Під час однієї з поїздок Діма та Артем роздали всім охочим дітям одноразові плівкові камери та попросили фотографувати протягом тижня все, що вони захочуть. Основна умова — жодних встановлених правил чи побажань до готових знімків.

Метою проєкту стала не лише документація наслідків війни та навколишнього світу дітей, а й реалізація дитячих мрій та бажань. Організатори попросили місцевих дітей написати свій особистий вішліст, щоб «показати їм, що творчість може бути потужним інструментом для реалізації власних мрій», які «не має забирати війна».

Надалі команда також відвідала деокуповані села Запорізької області, поїхала в експедицію звільненою Херсонщиною та прифронтовою Миколаївщиною.


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis