Британське видавництво опублікує щоденник 12-річної харківʼянки

Видавництво Bloomsbury готує до друку щоденник 12-річної Єви Скалецької, у якому дівчинка описує досвід перебування у воєнному Харкові. Книжка вийде 25 жовтня під назвою «Ви не знаєте, що таке війна: Щоденник дівчинки з України» (You Don’t Know What War Is: The Diary of a Young Girl From Ukraine)

Bloomsbury описує історію Скалецької, як «захопливу, зворушливу та нагальну».

«Щоденник розповідає про дванадцять днів в Україні, які назавжди змінили життя 12-річної Єви. Одного ранку її розбудили жахливі звуки обстрілу — росія вдерлася в Україну, і її харківський дім перестав бути безпечним притулком, його пошкодило бомбардуванням. Саме тоді, коли вона та її бабуся були змушені шукати притулок у вологому тісному підвалі, Єва вирішила записати свою історію. І це історія, яку світ має почути», — йдеться в описі майбутнього видання.

https://twitter.com/KidsBloomsbury/status/1539891003854929922

Наразі Єва з бабусею перебувають у Дубліні. Британський телеканал Channel 4 зняв про них сюжет, завдяки якому про історію дівчинки дізналися у Bloomsbury.

У «Ви не знаєте, що таке війна» Єва погодинно описувала те, що відбувалося з нею, пошук з бабусею безпечного для них місця, як вона слідкувала за оновленнями друзів у соціальних мережах та евакуювалася з Харкова до Дубліна.

Кожен запис у щоденнику, доповнять заголовками з якими у той день виходили світові медіа, а також трьома детальними мапами авторства харківʼянки Ольги Штонди, щоб читачі могли відстежити подорож Єви та її бабусі Європою.

Книжку вже можна передзамовити на сайті видавництва.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis