Microsoft обмежить доступ до технологій штучного інтелекту, які розпізнають гендер, емоції та вік

Компанія припиняє продаж технологій, які вміють зчитувати за виразом обличчя, а також обмежить доступ до технологій розпізнавання обличчя, пише Reuters. З 21 червня вони стали недоступними для нових користувачів. Уже зареєстровані користувачі інструментів Microsoft, які визначають гендер, емоції та вік і розпізнають посмішку, рослинність на обличчі, волосся та макіяж, зможуть використовувати їх ще протягом року

Серед причин такого рішення компанія називає загрозу приватності, суперечності у питанні, що саме можна розпізнати як емоцію, а також неможливість точно пов’язати вираз обличчя з певним емоційним станом.

Microsoft зазначила, що клієнти тепер мають отримати дозвіл на використання її служб розпізнавання обличчя, що дозволяють людям входити на сайти або відкривати замкнені двері за допомогою сканування обличчя.

Компанія також закликала клієнтів уникати ситуацій, які порушують конфіденційність або можуть бути визначені, як правопорушення  наприклад, ідентифікація неповнолітніх.

Технології розпізнавання обличчя від Microsoft використовує, наприклад, Uber для підтвердження особистості водії. Проте, служба таксі стикалася з випадками, коли програма давала збій і не ідентифікувала таксистів у Великобританії, які через це втрачали ліцензію.

Компанія не планує повністю відмовлятися від технологій розпізнавання обличчя. Вона використовуватиме їх в ініціативах, що працюють з людьми з інвалідністю та особливостями розвитку. Серед них Seeing AІ, технологія, що описує довколишні обʼєкти тим, хто має вади зору.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis