Ubisoft випустила VR-гру «Врятуйте Нотр-Дам». Вона присвячена пожежі 2019 року в соборі

За сюжетом гравець потрапляє до команди пожежників у 15 квітня 2019 року, коли загорівся собор Паризької Богоматері. Гра триває усього 45 хвилин: протягом цього часу потрібно врятувати головний скарб собору — терновий вінець та встигнути покинути Нотр-Дам до обвалу шпиля 

Розробники гри використали віртуальну модель собору з гри Assassin’s Creed Unity 2014 року, у якій Нотр-Дам виконував роль основної локації. 

Гра вийшла 22 червня, одночасно з фільмом французького режисера Жана-Жака Анно «Нотр-Дам у вогні» (Notre-Dame brûle). Команда Ubisoft також використала дослідження та інтервʼю, які Анно зробив для стрічки. Зйомки картини відбулися у Бурзькому соборі.

Частину прибутків з гри Ubisoft передасть організації, що опікується реставрацією паризького собору.

Пожежа у Нотр-Дамі сталася ввечері 15 квітня 2019 року. За даними паризької поліції, причиною загоряння міг стати або недопалок, або коротке замикання.

Під час пожежі обвалилася центральна частина покрівлі разом зі шпилем. Спроєктований архітектором Еженом Еммануелем Віолле-ле-Дюком дубово-свинцевий шпиль 19 століття мав 93 метри заввишки.

Пожежникам вдалося врятувати значну частину культурних цінностей, що зберігалися у Нотр-Дамі картини та статуї. Також мінімально постраждала внутрішня частина собору.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis