Робота графіті-артиста Rubae, представлена на його виставці «Деструктивізм»

«Деструктивізм»: український графіті-художник Rubae відкриє у Києві першу виставку

28 лютого у київському артцентрі «Я Галерея» відкриють першу за 22 роки персональну виставку анонімного графітера, дизайнера та художника Rubae. Вона отримала назву «Деструктивізм» та продемонструє перехід художника від міського полотна та вагонних депо до галерейного простору

Широкій аудиторії вперше покажуть нові роботи Rubae. Серед них — чотири дерев’яні інсталяції, сім мозаїк, п’ять полотен та інтерактивні об’єкти, натхненні залізничними депо. Вони мають показати, що «відрізняє справжній стріт-бомбінг від вандалізму».

У коментарі DTF Magazine митець розповів, що почав активно працювати над «Деструктивізмом» пів року тому. Роботи, представлені у межах експозиції, він створював з 2017 до 2024 року. За його словами, ідеї для частини робіт виникли в процесі розробки виставки. Серед них — інсталяція з назвою «Портал Підземелля».

Увійдуть до експозиції й графіті. «Хоч і не всі твори виставки належать до цієї форми візуальної комунікації, проте саме з графіті розпочалися експерименти автора з артмедіумами, — йдеться в описі анонсу. — Урбан-полотно стає відкритою територією без цензури та канонів — і в цьому неперевершений шарм і душа».

Протягом останніх років Rubae створив понад сотню графіті («панелей») на вантажних вагонах компанії «Ковальська». Ці роботи стали основною його першого артбуку, який «документує унікальний період в історії українського графіті». Докладніше про книгу, яка, зокрема, надихнула митця на створення власної виставки, ми розповідали тут.

Де: вул. Хорива 49Б, артцентр «Я Галерея». 

Коли: 28 лютого, 17:00. Виставка проходитиме до 28 квітня.

Про Rubae

Rubae — український графіті-художник з Тернополя, засновник власного бренду Ugly Cool та автор одного з найвідоміших тегів у Києві. 

Почав малювати 2002 року під псевдонімом Silver. Перший малюнок на рухомому поїзді автор зробив 2005 року. 2006 року переїхав до Києва навчатися.

З 2010 року графіті-художник створює роботи під псевдонімом Rubae. Він розмальовував фасад Арт-заводу Платформа, спорткомплексу у Ковалівці, F1 на Вишгородському водосховищі, a також працював з Pepsi refresh project та Terrasoft Company.

Автор вважає, що кожен створений «шматок» і тег унікальні, але більше любить працювати над масштабними роботами. За версією Rubae, одні з його найкращих графіті — проєкти на Караваєвих дачах та Русанівці у Києві.


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis