Український графіті-художник RUBAE випустив книгу

Український графіті-художник RUBAE представив першу книгу з власними роботами. У ній митець зібрав 132 графіті, створені ним на вантажних вагонах потягів будівельної компанії «Ковальська» з осені 2018 року до зими 2022 року

В коментарі DTF Magazine RUBAE розповів, що створюючи книгу хотів «задокументувати унікальний період в історії українського графіті та популяризувати андеграунд серед людей, що не належать до цієї культури». Ще одна мета книги — висвітлити український графіті-рух, який міг би залишитись без уваги міжнародної спільноти.

В книзі зібрані фотографії вагонів, на яких художник розмістив свої графіті. В основі робіт — інтерпретація логотипів відомих світових та українських компаній від RUBAE, яку сам митець називає «своєю головною фішкою».

«Стандартним, класичним графіті в наш час уже нікого не здивуєш, тому я завжди стараюсь експериментувати, шукати правильний візуальний інгредієнт для правильного контексту. Це спонукало мене грати з різноманітними формами, прийомами та композицією, — пояснив RUBAE. — Обігравання логотипів і брендів торкається досвіду кожного та кожної. Люди сприймають мою роботу ближче, якщо інтерпретується щось, що вони вже знають. Це викликає у них емоції, завдяки чому відбувається комунікація з аудиторією».

RUBAE розповів, що перші графіті на вагонах «Ковальська» він створив ще у 2018 році, а вже в 2020 році «на них не було жодного вільного місця для малювання».

«Саме ці вагони здійснили своєрідну революцію в ком’юніті фрейт бомберів і київських райтерів. Відсутність металевих ребер на поверхні вагона дозволяє робити малюнок у своє задоволення, ніби на полотні».

Художник додав, що попри позитивне ставлення до графіті зі сторони керівництва компанії, він неодноразово стикався з негативною реакцією від працівників «Укрзалізниці» та робітників станцій, які викликали поліцію.

Оформити попереднє замовлення на книгу RUBAE можна за посиланням до 30 квітня. На сайті є можливість обрати один з варіантів видання: базовий, з підписом художника чи «індивідуалізований».

RUBAE — український графіті-художник, засновник власного бренду Ugly Cool та автор одного з найвідоміших тегів у Києві.

Художник вважає, що кожен створений «шматок» і тег унікальні, але більше любить створювати масштабні роботи. А одними з найкращих своїх графіті вважає проєкти на Караваєвих дачах та Русанівці у Києві

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis