Довженко-Центр зібрав підбірку архівної української анімації 1920-х років

У підбірку «Мультагітпроп» ввійшли вісім анімаційних фільмів, створених в Центральній мультиплікаційній майстерні Всеукраїнського фото кіноуправління (ВУФКУ). Подивитись їх можна онлайн до 10 листопада

Центральну мультиплікаційну майстерню заснували в 1926 році, а но чолі стояли мультиплікатори В’ячеслав Левандовський та Володимир Дев’ятнін. Саме вони стали авторами перших українських мультфільмів «Українізація» та «Казка про солом’яного бичка» 1927 року.

В Довженко-Центрі кажуть, що повноцінні стрічки не збереглись. Підбірку зібрали з «мультиплікаційних плакатів», фейлетонів та рекламних кіноанонсів 1927-1930 років, присвячених темам роззброєння, соціалістичного будівництва та бюрократизму.

Роботи зберігали у кіножурналах «Кінотиждень ВУФКУ» (1927-1929), «Кінотиждень» (1929) та «Кіножурнал» (1929-1930).

«Позначені впливом конструктивізму, ранні українські авангардистські мультфільми 1920-х років, були полем не тільки художнього, але й технологічного експерименту, в якому народжувались такі дивовижні технічні відкриття, як винайдений В’ячеславом Левандовським автоматичний олівець — далекий передвісник комп’ютерної анімації», — пишуть в Довженко-центрі.

Проект представил режиссер и один из самых титулованных украинских мультипликаторов Никита Лиськов.

Читайте также:


Подписывайтесь на DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter и Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis