Дивіться новий епізод проєкту Reload.today. Його герой — співзасновник Closer Сергій Яценко

Харківська формація Some People випустила другий випуск проєкту Reload.today, присвяченого «перезавантаженню України» та її локальним культурним героям. Гостем нового еппізоду став Сергій Яценко — співзасновник клубу Closer, фестивалів Brave! Factory, Black! Factory, Strichka та «На Часі»

В коментарі DTF Magazine ведучий проєкту та головний редактор порталу rap.ua Міша Правильний розповів, що ідея Reload.today виникла у формації ще минулого року.

«Ми зрозуміли та сформулювали для себе наступне: з 2014 року Україна почала змінюватись, але люди не знають, хто саме робить ці зміни. Так, є політичний естеблішмент, десяток-другий культурних діячів, які у всіх на слуху, але про сотні (чи тисячі?) інших героїв — митців, бізнесменів, музикантів, поетів, архітекторів, дизайнерів, знає дуже мала кількість людей. А внесок цих людей у розбудову країни величезний», — пояснив він.

Проєкт стартував у форматі фотобуку Reload.today, в якому розповідалось про локальних субкультурних героїв. Згодом команда відправилась в подорож регіонами України, під час якої знімала інтерв’ю з представниками різних сфер культури — від митців до урбаністів. Проте, проєкт довелось переформатувати через початок повномасштабної війни.

Наразі Reload.today — це серія подкастів із запрошеними гостями. В кожному випуску вони обговорюють окремі теми та питання, наприклад, «Що таке чесна музика і яке майбутнє у української сцени?» чи «Наскільки наразі важливе мистецтво?». Кожну серію доповнюють інтерв’ю з представниками різних українських формацій, відзнятими протягом минулого року по всій країні, та лайвами українських музикантів.

«Це не інтерв’ю, де потрібно копатися у особистому житті відомої людини, це бесіда двох людей про важливе, —додає Міша Правильний. — Головні критерії при виборі героїв: відданість своїй справі, спільний ідеологічний вектор та спроможність спікера мислити, рефлексувати та створювати цікаві думки та сенси».

У другому Reload.today комада поговорила з Сергієм Яценко про майбутнє незалежної музики, андеграунд як джерело натхнення для мейнстриму, поняття «музичної шароварщини» та «байрактарні пісні». В епізоді також можна побачити інтерв’ю з Анною Пашинською — співзасновницею та кураторкою міської лабораторії МetaLab в Івано-Франківську, організаторкоою харківського фестивалю Plan B Аліною Ханбабаєвою та засновником львівського міського порталу «Твоє місто» Тарасом Яценко.

Випуск завершився сетом української електронної музикантки ТУЧА. 

Перший епізод проєкту Reload.today вийшов в жовтні. Гостем випуску став музикант Саша Чемеров.

Всього перший сезон шоу складатиметься з 10 випусків. Героєм третього епізоду стане Віталій Гордієнко («Загін Кіноманів»).

Some People — харківська формація, до якоїх входять засновники та команди таких проєктів як мережа снікер-хімчисток SneakerMate, портал rap.ua, гурт «ТИСК» та брендингове бюро Buro22.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis