Світові бренди продовжують збільшувати викиди парникових газів. Попри ціль — зменшувати

Кліматична організація Stand.earth опублікувала новий звіт, згідно з яким за останній рік найбільші компанії з Хартії індустрії моди, серед яких бренди Nike, Uniqlo, конгломерат Kering (Gucci та Balenciaga) та Inditex (Zara та Massimo Dutti), збільшили викиди парникових газів у своїх ланцюгах постачань. Єдиними холдингами, які скорочують кількість шкідливих викидів та запобігають змінам клімату, стали Levi Strauss & Co та VF Corp (бренди Supreme, Timberland, Vans та The North Face)

Минулого року під час Конференції ООН зі зміни клімату Хартія індустрії моди (до якої входять приблизно сто членів, серед яких великі фешн-бренди — прим. DTF Magazine) підписала документ, який мав би підвести індустрію моди до більш загальних екостандартів.

Серед прописаних у документі умов: скорочення викидів парникових газів у половину та поступова відмова від використання вугілля в ланцюгах постачання до 2030 року. Ці дії допомогли б втримувати зростання глобальної середньої температури в межах 1,5 градуса.

Організація Stand.earth проаналізувала показники десяти найбільших брендів, що входять до Хартії індустрії моди: American Eagle Outfitters, Fast Retailing, Gap Inc., H&M, Inditex, Kering, Lululemon, Levi Strauss & Co., Nike та VF Corp.

Stand.earth порівняли траєкторію викидів у ланцюжку постачань компаній із траєкторією, на яку потрібно орієнтуватися згідно з програмою ООН. В організації пояснили, що якщо команди брендів не внесуть зміни до нинішніх показників, то так і не зможуть скоротити викиди на необхідні 55% до 2030 року.

У звіті йдеться, що у 2020 році більшість світових брендів зменшили викиди в атмосферу на тлі COVID-19, але вже у 2021 році викиди восьми з десяти брендів у ланцюгах постачання знову зросли. Серед останніх: American Eagle, Fast Retailing (Uniqlo), Gap Inc. (Gap, Old Navy), H&M, Inditex (Zara. Massimo Dutti), Kering (Gucci, Balenciaga), Lululemon та Nike.

American Eagle, Kering і Lululemon повідомили про двозначне зростання показників до 14,61%, 13,66% та 62,97% відповідно. Через це їм доведеться «внести кардинальні зміни», щоб досягти прописаних цілей.

Nike та Inditex відзвітували про майже 10 мільйонів тонн викидів CO2, що еквівалентно викидам понад 2 мільйонів автомобілів.

Levi Strauss & Co. та VF Corp демонструють постійне зниження викидів. Проте, за прогнозами, з двох компаній лише Levi Strauss & Co. досягне цільового показника скорочення на 55% за поточних темпів скорочення викидів.

У 2019 році на Саміті «Великої сімки» 32 фешн-компанії підписали Fashion Pact G7 (Пакт про моду). Серед них: Burberry, Prada Group, Capri Holdings (Michael Kors, Jimmy Choo та Versace), PVH Corp. (Tommy Hilfiger, Calvin Klein), Hermès та Chanel, а також ритейлери, масмаркет- та спортивні бренди.

Fashion Pact G7 — це пакт про спільне розв’язання проблем, які виникли через шкоду, заподіяну екології індустрією моди. Цей документ фокусується на трьох основних напрямках: боротьба зі змінами клімату, захист Світового океану від забруднення та відновлення біорізноманіття.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis