Співак та продюсер Джеймс Блейк

Джеймс Блейк випускатиме музику без посередництва стримінгів

Джеймс Блейк оголосив про партнерство із сервісом Vault, де слухачі отримають доступ до його музики за щомісячну плату. Це відбувається на тлі нещодавньої публічної критики Блейком музичної індустрії, зокрема лейблів та стримінгів за низькі відрахування авторам

Підписка на акаунт Блейка коштує п’ять доларів на місяць. Слухач отримує доступ до треків, які музикант випустив на платформі, a також чату, де може обговорити музику з іншими підписниками. 

На сторінці Джеймса вже доступні три сингли: We Culture ref1, The Man Who Talks Too та Olivia Kept.

За його словами, сервіс дозволить випускати «в рази більше музики, ніж раніше», адже повністю виключає посередників: «Це музика безпосередньо від мене до вас, де ніхто не може контролювати те, що я випускаю, або затримувати мої релізи».

«Для контексту: іноді мені доводилося чекати по шість місяців, аби отримати “зелене світло” на випуск музики», — додає Джеймс.

За словами Джеймса Блейка, розробники створили Vault та зв’язались із ним після критики стримінгів. 

«Більшість музикантів — не екстраверти й не генії просування соцмереж. Я в тому числі. Я хотів знайти для музикантів спосіб заробляти гроші безпосередньо зі створеної ними музики, не в останню чергу для того, аби мати можливість реінвестувати у дорогу оренду студій, музикантів тощо. — розповідає Джеймс. — Музика коштує недешево, і я хотів допомогти у заохочуванні музикантів витрачати більше часу на створення музики».

Також Блейк додав, що артисти, з якими він спілкувався, «розчаровані тим, скільки чудової музики залишається невиданою через її невідповідність певним вимогам або тенденціям».

 

View this post on Instagram

 

A post shared by James Blake (@jamesblake)

Джеймс Блейк про сучасні роялті та виплати

У тій же публікації артист розповів про відсотки та приблизні доходи, які отримує музикант.

«Музиканти заробляють від 0,003 до 0,005 доларів за прослуховування залежно від платформи, тобто один мільйон стримів дорівнює трьом тисячам доларів. — каже Блейк. — Якщо ви підписані на лейбл, то уявіть, що ці цифри зменшуються щонайменше в половину. А після виплат менеджерам, які складають від 15% до 20%, а також податків і витрат на запис, артистові просто не вигідно зосереджуватися лише на своєму мистецтві».

За що Джеймс Блейк критикує музичну індустрію

На початку березня музикант відреагував на публікацію із критикою репера French Montana через те, що той випустив останній студійний альбом у п’яти версіях. Джеймс зазначив, що артисти тепер «мають добре вести соцмережі, але не обов’язково писати гарну музику».

Він також продовжив тему у серії постів в X. Там Блейк розкритикував музичну індустрію, та, зокрема, стримінги та TikTok за недостатні виплати артистам. Через них вони зосереджуються на «швидкій синтетичній музиці, яку можна викладати на стримінг щотижня».

Музиканта підтримали й інші автори — продюсер Metro Boomin, репери Bas, Erick The Architect та гурт BADBADNOTGOOD.

Докладніше про висловлення Джеймса Блейка ми розповідали у нашому матеріалі.


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis