Співак та продюсер Джеймс Блейк

«Промивання мізків спрацювало». Джеймс Блейк розкритикував TikTok та стримінги

Джеймс Блейк опублікував у інстаграмі та Х серію постів про ситуацію в музичній індустрії. За його словами, артисти змушені випускати декілька версій треків, щоб зацікавити авдиторію різних соцмереж, проте не заробляють на цьому. Він також звинуватив TikTok та стримінги у низьких виплатах роялті, а лейбли — у високих відсотках. Розповідаємо докладніше про позицію музиканта та хто з колег його підтримав

Реакцію Блейка викликала публікація із критикою репера French Montana через те, що той випустив останній студійний альбом у п’яти версіях. Джеймс зазначив, що артисти тепер «мають добре вести соцмережі, але не обов’язково писати гарну музику».

Він згадав про свій кавер на трек Goodspeed Френка Оушена, який опублікував у своєму TikTok:

«Пам’ятаєте, як мій кавер на Godspeed став вірусним? Ні я, ні Френк не заробили ані цента, тому що у кожному відео трек позначався як “оригінальний звук”. Здебільшого люди навіть не знали, що це був я, тому що моє ім’я не висвічувалося. — розповів музикант. — Наступного разу, коли ваша улюблена пісня стане вірусною, пам’ятайте, що артисти не заробляють на цьому ні хріна. Індустрія в повній дупі, і музиканти страждають більше, ніж будь-хто інший».

 

View this post on Instagram

 

A post shared by James Blake (@jamesblake)


На цей допис артиста, зокрема, відповів продюсер Metro Boomin. Він розповів, що лейбл пропонував викласти його трек Creepin із 21 Savage та The Weeknd у сповільненій, пришвидшеній та акапельній версії, проте він відмовився. Свою підтримку Джеймсу в коментарях також висловили репери Bas, Erick The Architect та гурт BADBADNOTGOOD.

Також Джеймс Блейк продовжив тему в Х.

«Теза, яку я постійно бачу: “Якщо тобі пощастило стати популярним, просто використовуй цю популярність, аби отримати дохід іншим способом”. Музиканти повинні мати можливість заробляти своєю творчістю. Вам потрібна хороша музика чи те, за що ви заплатили?»

На думку Блейка, «за якісну музику потрібно платити», проте артисти не заробляють достатньо, оскільки «TikTоk та стримінги не платять стільки, скільки мають, лейбли беруть великий відсоток і просто чекають, поки ти станеш популярним, a тури для виконавців здебільшого непомірно дорогі».

Твітами Джеймса Блейка у сториз поділився репер Ty Dolla $ign, чию публікацію також поширив Каньє Вест.

Крім того, продюсер переймається посиленням ролі ШІ у написанні музики. «Враховуючи те, що виробляти швидку синтетичну музику дешевше, її можна щотижня викладати на стримінг, аби скористатися сильними сторонами моделі просування, простежте, як модель готує вас до музики, згенерованої ШІ, за яку музиканти не отримають нічого».

Низькі роялті стали причиною скандалу між TikTok та Universal Music Group, які в результаті не домовились про продовження контракту та публічно обмінялись звинуваченнями.

В UMG, зокрема, стверджували, що роялті TikTok замалі та приносять лейблу близько 1% від загального доходу.

1 лютого Universal почав вилучати музику своїх артистів з платформи. Серед них — Тейлор Свіфт, Дрейк, Олівія Родріго, Леді Гага, The Weeknd, Аріана Гранде та Лана Дель Рей. Докладніше про конфлікт ми розповідали у нашому матеріалі.

Spotify своєю чергою обіцяє цього року впровадити нову систему виплати роялті для артистів. Вони матимуть набирати щонайменше 1000 прослуховувань для отримання роялті.

Стримінг також планує встановити фінансові штрафи для дистриб’юторів та лейблів, які здійснюватимуть шахрайську діяльність через завантажені на стримінг треки.

Billboard вважає, що нові правила допоможуть великим артистам та лейблам заробляти більше, a для незалежних артистів навпаки ускладнять монетизацію.


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis