Кадр з фільму Коли ми познайомилися

Джо Байден підписав законопроєкт про заборону TikTok в США

Пропозиція входила до одного законопроєкту з військовою допомогою Україні, Ізраїлю та Тайваню, який американський Сенат прийняв 23 квітня. Керівництво TikTok вже відреагувало на рішення, заявивши, що оскаржуватиме його в суді, пише BBC

За новим законом, китайська компанія-власник платформи ByteDance матиме дев’ять місяців на продаж TikTok, інакше платформу заблокують на території США. Водночас президент може подовжити термін ще на три місяці, якщо «бачитиме прогрес».

Реакція TikTok

Після підписання закону генеральний директор TikTok Шоу Чу опублікував звернення, де зазначив, що ByteDance апелюватиме рішення у суді.

«Не помиліться, це заборона — заборона TikTok, заборона вас і вашого голосу. Ми впевнені і продовжуватимемо боротьбу за ваші права в судах. Факти і Конституція на нашому боці… будьте впевнені, ми нікуди не підемо», — сказав Шоу Чу.

@tiktokResponse to TikTok Ban Bill

♬ original sound – TikTok

CEO також додав, що платформа інвестувала «мільярди доларів задля убезпечення американських даних», a її заборона «зруйнує сім мільйонів бізнесів та змусить замовкнути 170 млн американців».

На думку експертів BBC, у разі подання апеляції зі сторони TikTok, процес блокування платформи «може затягнутися на кілька років».

Що цьому передувало

У березні 2024 року Білий дім підтримав двопартійному законопроєкту «Про захист американців від програм, контрольованих іноземними противниками», спрямованому на заборону TikTok. У ньому йдеться, що допоки соцмережею володіє китайська компанія ByteDance, TikTok несе загрозу національній безпеці США.

Після публічної підтримки законопроєкту Білим домом соцмережа почала розсилати американським користувачам повідомлення із проханням про допомогу.

«Конгрес планує повну заборону TikTok. Говоріть зараз, поки ваша влада не позбавила 170 мільйонів американців їхнього конституційного права на свободу вираження поглядів», — йшлося у зверненні.

20 квітня Палата представників США підтримала законопроєкт з блокування TikTok та спрямувала його до Сенату.

У грудні 2022 року Сенат США одноголосно підтримав заборону на використання TikTok на телефонах та інших пристроях, якими користуються державні службовці країни

«TikTok — це троянський кінь Комуністичної партії Китаю. Та серйозний ризик для безпеки Сполучених Штатів, і поки ми не змушені повністю розірвати зв’язки з Китаєм, застосунку не місце на урядових пристроях», — вважає Гоулі.


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis