Екоактивістки облили супом картину Вінсента Ван Гога в Лондонській національній галереї

Активістки британської екологічної організації Just Stop Oil облили томатним супом картину Вінсента Ван Гога «Соняшники», виставлену у Лондонській національній галереї, пише The Guardian. Учасники Just Stop Oil наголошують на впливі нафтової промисловості на зміну клімату та вимагають від британської влади припинити запускати та ліцензувати нові проєкти з видобутку нафти та газу 

За інформацією видання, 21-річна Фібі Пламмер та 20-річна Анна Голланд зайшли до галереї у футболках з логотипом Just Stop Oil, після чого виплеснули суп на картину Вінсента Ван Гога та приклеїлись долонями до стіни галереї.

«Хіба мистецтво вартує більше за життя? Більше за їжу? Більше, ніж справедливість? Вас більше хвилює захист картин чи захист нашої планети та людей? Криза вартості життя — це частина нафтової кризи та нестачі палива. Паливо недоступне мільйонам сімей. Вони навіть не можуть дозволити собі розігріти банку супу», — заявила під час акції Фібі Пламмер.

Картина Ван Гога не постраждала завдяки зовнішньому захисному склу, невеликих пошкоджень зазнала лише рама. За словами працівників Лондонської національної галереї, після інциденту вони одразу викликали поліцію, яка заарештувала активісток та висунула їм звинувачення у заподіянні матеріальної шкоди.

Вінсент Ван Гог створив серію картин «Соняшники», яка вважається візитівкою творчості художника, в період з 1887 по 1889 роки. Одна з картин, представлена в Лондонській національній галереї, датується 1888 роком та оцінюється у більш ніж 72 мільйони фунтів стерлінгів (понад 81 мільйона доларів).

Організація Just Stop Oil почала активно протестувати навесні 2022 року. Спочатку активісти влаштовували демонстрації в паливних терміналах британських міст та блокували рух транспорту, що перевозить нафту та газ, а згодом перейшли до сидячих маніфестів на вулицях Лондона та акцій в культурних інституціях.

В червні члени організації приклеїли себе до іншої картини Вінсента Ван Гога в лондонській «Галереї Курто».

В липні активісти організували першу акцію протесту в Лондонській національній галереї.

Вони заклеїли картину художника Джона Констебля «Віз для сіна» плакатом із зображенням «кліматичного колапсу і того, що він може зробити із цим ландшафтом», а потім стали на коліна та приклеїлись долонями до рами. Поліція змогла вивести протестувальників тільки через дві години після початку акції.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis