Projector запустив відеокурс про київський модернізм

Освітня платформа Projector представила новий відеокурс, присвячений київському модернізму. Всі виручені з нього кошти команда направить на відновлення культурних установ Києва, які постраждали через російські ракетні обстріли 10 жовтня

В понеділок, 10 жовтня, російські війська нанесли ракетні удари по центру Києва. Внаслідок цього пошкоджень зазнали понад десять музеїв, культурних та освітніх закладів міста: Музей Ханенків, Музеї Тараса Шевченка, Національний науково-природничий музей НАН України, Інститут літератури НАН України, КНУ ім. Тараса Шевченка, Національна філармонія, Наукова бібліотека імені Максимовича, Інститут археографії НАН України, Будинок Центральної ради, Київська картинна галерея та Музей історії Києва.

Кошти перерахують до спеціальних фондів Музею Ханенків, Національного науково-природничого музею НАН України, а також на рахунки КНУ ім. Тараса Шевченка, для відновлення навчальних корпусів, бібліотеки Максимовича та Інституту філології.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Projector (@prjctr_institute)

Про відеокурс «Київський модернізм»

За словами команди, програму вони створили ще до початку повномасштабної війни 24 лютого але поставили проєкт на паузу.

Курс складається з десяти лекцій. Переглянути їх можна в будь-який час, проте команда Projector рекомендує зберігати встановлену послідовність.

Кураторами відеокурсу виступили дослідник історії архітектури Семен Широчин та мистецтвознавиця Євгенія Моляр.

Теми лекцій:

— Забудова ключових площ і магістралей (Дарницька площа, Проспект Соборності, бульвар Перова, вулиця Теліги, Бульвар Дружби Народів, Печерська площа, Бульвар Лесі Українки, Голосіївський проспект, Проспект Перемоги), а також їхнє мистецство.

— Архітектура наукових та навчальних закладів Києва (Академмістечко, Інститут Кібернетики, Комплекс споруд КНУ на Виставковому центрі, КПІ, НАУ, КНУБА, Торговельно-економічний інститут та типові проєкти київських шкіл) та їхнє монументальне мистецтво.

— Архітектура та монументальне мистецтво інфраструктурних об’єктів міста: готелів, ресторанів та вокзалів.

— Індивідуальне та експериментальне в житлових масивах: Північно-броварський масив та Виноградар.

— Історія проєктування та особливості споруд двох найбільшиих масивів Києва: Микільської Борщагівки та Троєщини.

— Художнє вирішення нових житлових масивів Києва (Під’їзди багатоповерхівок Північно-Броварського масиву, суперграфіка на Троєщині та скульптури Виноградаря).

— Мистецтво у Київському метрополітені.

В травні Projector за підтримки Міністерства цифрової інформації України та національного проєкту Дія.Бізнесзапусктив благодійну Mentorship Platform для менторських сесій з експертами креативної та tech-індустрій.

Докладніше про платформу ми розповідали в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis