Фотографії Сергія Мельниченка увійшли до колекції німецького фонду

9 знімків українського фотографа Сергія Мельниченка з його нової серії «Татуювання війни» стали частиною колекції німецького фонду Alexander-Tutsek Stiftung. Організація, що базується у Мюнхені, має у своєму зібранні роботи знакових фотографів Роберта Раушенберга, Нен Ґолдін, Томаса Штрута, Себастьяна Сальгадо, Надава Кандера, Луо Янга, Піксі Ляо та інших. Минулого року фонд придбав ще 16 робіт Мельниченка

«Найкращий показник того, що роботи цінять — коли їх купують. А коли купують у великій кількості й не для інтерʼєру, а саме для галерейної чи музейної колекції — це визнання твоєї творчості, того, що ти робиш все правильно, і що це комусь важливо», — розповів Мельниченко у коментарі DTF Magazine.

Потрапляння до фонду Alexander-Tutsek Stiftung для нього особливо важливе й тим, що колекція німецької організації налічує багато робіт фотографів зі світовим імʼям: «Для мене це важливий показник як для фотографа, що переходить зі статусу молодого до визнаного, важливий рядок у резюме».

Спочатку знімки серії «Татуювання війни», яку він почав навесні 2023, Мельниченко повіз до Alexander-Tutsek Stiftung як подарунок команді  фонду за запрошення стати учасником групової виставки So much Love an Passion. Фотограф презентував маленькі версії фотографії, розміром 25х20 см, та куратори німецької артінституції захотіли придбати великі для колекції.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Sergey Melnitchenko 🇺🇦 (@sergey_melnitchenko)

За словами Мельниченка, найбільше його тішить, що «Татуювання війни» — серію чорно-білих портретів, герої яких позують на тлі проєкції кадрів повномасштабної війни — почали дуже швидко купувати й брати на виставки.

«Це найшвидше потрапляння моїх знімків до якоїсь колекції. Зазвичай роботам треба “відлежатися”, потрапити спочатку на якийсь ярмарок, щоб їх помітили. А ці фото і швидко почали виставлятися, і їх швидко стали купувати. Для мене це дуже важливо, позаяк це пряме зображення того, що відбувається з Україною й українцями зараз», — розповів фотограф.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Sergey Melnitchenko 🇺🇦 (@sergey_melnitchenko)

Також до 24 листопада у фонді триває групова виставка So much Love and Compassion, одним з учасників якої є й Мельниченко. Експозиція досліджує як «фотографія працює з темами насильства, гноблення, розлуки та втрати».

Ще дві учасниці виставки — аргентинські скульпторка Сільвія Левінсон та фотографка Андріана Лестідо, які постраждали внаслідок воєнної диктатури в Аргентині у 1976-1983 роках. Першій у віці 23 років довелося тікати з країни після вбивства близьких родичів, чоловіка другої вкрали прихильники диктатури й фотографка так і не змогла відшукати його.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Alexander Tutsek-Stiftung (@alexander.tutsek.stiftung)

Alexander-Tutsek Stiftung — заснований у 2000 році підприємцем Олександром Тутцеком та його дружиною Євою-Марією Фарнер-Туцек фонд, який підтримує сучасне мистецтво та природничі науки. Міжнародна колекція та виставковий простір зосереджені на сучасній фотографії, а також сучасній скульптурі та інсталяції.

Сергій Мельниченко — фотограф з Миколаєва, засновник школи концептуальної та художньої фотографії MYPH («Миколаївська молода фотографія») та член об’єднання «Українська фотографічна альтернатива». 

2017 року за серію фотографій «Закулісся» (Behind The Scenes) Мельниченко отримав премію Leica Oskar Barnack Newcomer Award — надалі серія лягла в основу його дебютної фотокниги. Ще одним з найвпізнаваніших проєктів Сергія стала серія «Шварценеггер — мій кумир» про молодих хлопців, закоханих у спорт, які перетворюють свої підліткові захоплення на життєвий орієнтир. 2020 року її також видали книгою.

Наразі роботи фотографа представлені в приватних та публічних колекціях в Україні, США, Гонконгу, Франції, Німеччині, Бельгії, Японії, Швейцарії, Норвегії та інших країнах. 

7 вересня в київській Dymchuk Gallery відкрилась спільна виставка фотографа Сергія Мельниченка та художника Міті Фєнєчкіна — The Great Finding. Step Three («Велика знахідка. Крок третій»).

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Sergey Melnitchenko 🇺🇦 (@sergey_melnitchenko)

Експозиція складається з серії фотографій Мельниченка «Фундаментальні космічні дослідження голої сингулярності», присвяченої темі самоідентифікації та пошуку себе та свого призначення, та графічних проєктів Міті Фєнєчкіна, доповнених NFT-3D анімаціями митця Володимира Лисенка. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis