Гарві Вайнштайна визнали винним у ще одному зґвалтуванні

Суд присяжних у Лос-Анджелесі визнав Гарві Вайнштейна винним у зґвалтуванні ще однієї жінки, пишуть Reuters та Associated Press. Наразі колишній продюсер вже відбуває 23-річний термін за сексуальне насильство в одній з тюрем Нью-Йорка 

Проти Вайнштейна висунули звинувачення чотири жінки, які стверджували, що потерпіли акти сексуального насильства в період з 2004 по 2013 рік. Судді поки визнали провину Гарві лише по одній з чотирьох справ, незважаючи на те, що, за словами самого продюсера, всі сексуальні контакти відбулись за взаємною згодою обох сторін.

За результатами судового засідання, лос-анджелеський суд присяжних визнав Вайнштейна винним у зґвалтуванні, примусовому оральному акті, а також неузгодженому проникненні за допомогою стороннього предмету. В документах в ролі позивача зазначена  італійська модель та  Джейн Доу один — справжнє ім’я дівчини не розкривають з міркувань безпеки.

За словами дівчини, в 2013 році Вайнштейн без запрошення прийшов до її готельного номеру в Лос-Анджелесі під час одного з місцевих кінофестивалів.

«Тієї ночі 2013 року Гарві Вайнштейн назавжди знищив частину мене, яку я вже ніколи не поверну. Кримінальний процес був жорстоким, адвокати Вайнштейна влаштували мені пекло в якості свідка, але я знала, що повинна довести справу до кінця, і я це зробила», — цитують дівчину в Reuters.

Щодо інших звинувачень, висунутих судді не змогли дійти висновку, зокрема за звинуваченням у зґвалтуванні та сексуальному насильстві акторки, продюсерки та і дружини губернатора Каліфорнії Дженніфер Сібел Ньюсом.

Наразі Вайнштейну загрожує ще один тюремний термін до 24 років — відбувати його продюсер буде в Каліфорнії після завершення попереднього нью-йоркського строку. Він вже провів у в’язниці три роки.

Уперше про сексуальні домагання з боку Вайнштейна журналісткам The New York Times Меган Туї та Джоді Кантор, які в подальшому викрили Гарві Вайнштейна та дали старт руху #MeToo, розповіла акторка Ешлі Джадд («Диввергент», «Час убивати»). Розслідування видання вийшло в жовтні 2017 року, після чого до свідчень Ешлі приєдналися ще понад 80 жінок. Серед них актриси Анджеліна Джолі, Гвінет Пелтроу та модель Кара Делевінь.

У травні 2018 року щодо продюсера відкрили справу про сексуальне насильство та зґвалтування двох жінок, а у ході розслідування поліція викрила ще два схожі випадки. Справа Вайнштейна також дала старт руху #MeToo, що висвітлює випадки сексуального харасменту.

11 березня 2020 року суд присяжних міста Нью-Йорк виніс вирок продюсеру, згідно з яким його осудили на 23 роки тюремного увʼязнення. Початково звинувачення просило для нього 29 років увʼязнення, а команда продюсера намагалася скоротити термін до пʼяти років, посилаючись на слабкий стан здоровʼя Вайнштейна.

У лютому 2020 року суд присяжних Нью-Йорка визнав продюсера винним у двох з пʼяти пунктів звинувачення — за примус асистентки Маріам Гейлі до орального сексу та зґвалтування актриси Джессіки Манн в одному з готелів Мангеттену у 2013 році.

За трьома іншими пунктами продюсера виправдали. Одним з них було звинувачення у зґвалтуванні першого ступеня тяжкості, за яке Вайнштейну загрожував довічний термін.

Після оголошення вироку продюсер заявив, що всі його стосунки з жінками будувалися на взаємній згоді та відмовився просити вибачення у тих, хто звинуватив його у насильстві.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis