Оголосили переможців премії «Книга року ВВС Україна»

Журі української літературної премії Книга року BBC, яку вручають у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), оголосило цьогорічних переможців. Книгою року став роман «Танці з кістками. Медичний трилер» Андрія Сем’янківа, відомого блогом про доказову медицину MED Goblin

Книга розповідає про патологоанатома-невдаху Северина, якому пропонують підзаробити продажем органів для трансплантації від мерців, що потрапляють до його моргу. З кожним новим злочином він змінюється — так в усіма зневаженого чоловіка на межі алкоголізму спершу проростає впевненість у собі, а за нею і безпринципність, що призводить до ще більшого зла.

Редакторка ВВС та кураторка конкурсу Марта Шокало порівняла «Танці з кістками» з серіалом «Пуститися берега»: «Книжка Андрія Сем’янківа виконує одну з найголовніших місій літератури — розважати. Такого захопливого сюжету в українській літературі не було давно. “Танці з кістками” має всі шанси стати бестселером не лише в Україні, а й за її межами, щойно її перекладуть іншими мовами. Це Breaking Bad по-українськи».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений BBC News Ukrainian (@bbc_ua)

«Мені бракує слів. Це як з паралельного світу якась новина вклинилася. Не віриться. Я тільки можу подякувати людям, яким було цікаво, які ризикнули почитати дебютанта в художній літературі», — прокоментував перемогу Семʼянків, який зараз перебуває на фронті.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений BBC News Ukrainian (@bbc_ua)

У номінації Дитяча книга року BBC — 2022 перемогла книга «Примари Чорної діброви» Андрія Бачинського, що вийшла у «Видавництві Старого Лева».

Книжка розповідає про пригоди Романа, якого відправили у село до діда на канікули. Однак цьогоріч йому не вдасться піти з друзями на річку чи плавати наввипередки до скелі. Чорну діброву довкола дідового села планують вирубати, а річку знищити, щоб побудувати аквапарк. Роман з друзями спробують запобігти цьому.

У номінації Книга року ВВС — Есеїстика — 2022 переміг «Дикий Захід Східної Європи» журналіста Павла Казаріна, який видав харківський «Віват». Цю книгу видавництво називає «подорожніми записками людини, яка залишила свій дім, аби залишитися вдома».

У цій роботі Казарін спробував відтворити хронологію новітньої української історії й спроба підсумувати все, що нас змінило, і все, що лишилося незмінним, а також розібратися, де закінчуються «вони» і де починаємося «ми». За словами автора, «”Дикий Захід Східної Європи” — це спроба систематизувати все, про що ми сперечаємося, і все, про що встигли домовитися».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis