Кад з фільму Післязавтра

Глобальне потепління коштуватиме народженим після 2024 року дітям у США 500 тисяч доларів

Про це свідчить дослідження консалтингової фірми ICF, проведене на замовлення організації Consumer Reports. На суму, яку діти заплатять протягом життя, впливали вартість продуктів, нерухомості та інших аспектів, що зміняться через глобальне потепління

Дослідження також підтримала організація Білла Гейтса Breakthrough Energy, що займається кліматичними інвестиціями.

Вивчаючи тему, ICF моделювала сценарії майбутніх кліматичних змін та розраховувала середні значення факторів, на які ці зміни вплинуть. Далі результати порівнювалися з даними 1986–2005 років.

Яких сфер зміни торкнуться найбільше

В ICF вважають, що найбільший вплив кліматичні зміни матимуть на сферу нерухомості та пов’язані з нею аспекти. Так, перспектива штормів та потопів підвищує орієнтовну ціну на ремонт та страхування до 125 тисяч доларів, які громадянин США витратить впродовж життя.

Збільшення середньої температури також вплине на споживання електроенергії, a катаклізми можуть виводити системи з ладу на довші періоди часу. Витрати на цей аспект можуть сягнути 88 тисяч доларів.

Ріст цін торкнеться й сфери споживання та їжі: засуха та зміни ландшафту можуть вплинути на можливість вирощувати певні культури на окремих місцевостях, що обійдеться покупцеві у 33 тисячі доларів протягом життя.

Витрати на обслуговування транспорту збільшаться на 4 тисячі доларів, a витрати на здоров’я — на 5 тисяч доларів, що пов’язують з погіршенням повітря, зокрема, через пожежі.

Дослідники також припускають, що в майбутньому американці платитимуть на «сотні тисяч доларів» більше податків, адже влада витрачатиме більше на розвиток та ремонт інфраструктури. Водночас пенсійний дохід може зменшитися.

В окрему категорію виносять людей, що працюють у сільському господарстві або на відкритому повітрі, адже вони мають більші шанси втратити роботу.

Які можливі рішення?

Дослідники ICF вважають, що зменшити потенційні витрати може лише покращення клімату та зменшення викидів. Так, якщо до 2070 року нагрівання планети, спричинене видобуванням викопного палива, впаде до нуля, — американці зекономлять близько 300 тисяч доларів протягом дня.

У квітні 2024 року Європейський суд з прав людини визнав Швейцарію винною у бездіяльності щодо протидії змінам клімату. Це перша така справа, виграна в ЄСПЛ, і, як зазначає ВВС, прецедент може спричинити зміни в законодавстві 46 країн Європи включно з Великою Британією.


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis