Електронний музикант Heinali

Heinali випустив нове відео. Це колаборація з художником Ольбрамом Павлічеком

Український композитор та саундартист Олег Шпудейко, він же Heinali, представив кліп на композицію Aves rubrae. Відео створив чеський митець Ольбрам Павлічек, з яким музикант співпрацював протягом осені 2023 року під час творчої резиденції SHAPE+ у Празі

Про композицію

Heinali написав Aves rubrae у 2023-му, на замовлення Музею сучасного мистецтва у Нью-Йорку (MoMA). Трек він створив в єдиній версії під час імпровізації на модульному синтезаторі.

«Я програю свою музику за допомогою модульного синтезатора, який я налаштовую на основі художніх досліджень із застосуванням середньовічних поліфонічних технік. Aves rubrae також створено за допомогою цього патча, — пояснює Heinali. — Він має три голоси, подібно до органного трипла поліфонії у Нотр-Дамі: два верхні голоси зі складними мелодіями, які генеруються машиною та снують над повільними гулами нижнього голосу. На відміну від багатоголосся Норт-Даму, створеного для масштабних церковних урочистостей, Aves rubrae має есхатологічний відтінок, який, з огляду на останні події, я вважаю доречнішим».

Назва композиції, що перекладається з латині як «Червоні птахи», посилається на пісню Red Birds Will Fly Out Of The East And Destroy Paris In A Night британського електронно-експериментального гурту Coil. За словами Олега, так він «віддає шану одним з найвпливовіших артистів, які сформували його у підлітковому віці».

Про відео

Вертикальне відео, створене Ольбрамом Павлічеком, супроводжує всю восьмихвилинну композицію. Митець пояснив, що вертикальним форматом кліпу «він досліджує простір», а надихнув його на це звук органів у Aves rubrae.

«Відео складається з трьох рівнів: перший зосереджується на темі розблокування, другий — на монументальності, а третій — це дослідження самого ядра. Я спроєктував дещо з того, що цікавить мене у скульптурі, та поєднав, здавалося б, непов’язані об’єкти разом, щоб створити невеликі побічні сюжетні лінії», — розповідає про задум Ольбрам.

Heinali — псевдонім київського електронного музиканта і саундартиста Олега Шпудейка. З початку 2000-х він випустив понад десять електронних і електроакустичних релізів.

Шпудейко — автор музики до відеогри Bound, реактивного балету The Wall, а також спільно з Олексієм Шмураком створив звукові інсталяції для Національного художнього музею України та Музею сучасного мистецтва Одеси. Номінант на Шевченківську Національну премію 2022 та Aprize Music Award 2021.

У листопаді 2020 року Heinali випустив на турецькому лейблі Injazero Records альбом Madrigals, який видання The Guardian назвало «головним сучасним альбомом місяця», порівнявши музику композитора з прелюдіями Баха й електронними експериментами Девіда Боуї.

У лютому 2022-го Heinali представив на Injazero Records лонгплей з 11 треків Kyiv Eternal. Докладніше про реліз — в нашому матеріалі.

Ольбрам Павлічек — чеський художник, скульптор та співзасновник міжнародної мистецької та кураторської групи Proto Gallery Systems.

Його роботи виставлялись у чеських гелереях City Surfer Office, Berlinskej model, PAF Gallery та Galerie NTK, європейських Funkhouse (Берлін), HotDock project space (Братислава), Werkschauhalle (Лейпциг) Photopub Project Space (Любляна), а також представлені у художній колекції чеського та словацького мистецтва Havrlant Art Collection.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis