Heinali випустив новий альбом

Український композитор і саунд-артист Олег Шпудейко, який виступає під псевдонімом Heinali, представив лонгплей Kyiv Eternal. Реліз, до якого увійшли 11 треків, вийшов на британсько-турецькому лейблі Injazero Records

Альбом став «емоційною присвятою українській столиці та рідному місту музиканта». У ньому Шпудейко поєднав польові записи з усього міста з ембієнт-лупами зі своїх звукових архівів.

«Це гімни Києву, особисті, інтимні, швидкоплинні. Kyiv Eternal — це прощання у часі та просторі з місцем, куди ніхто з нас уже не зможе повернутися. Воно існуватиме лише в нашій пам’яті», — прокоментував реліз музикант.

І зазначає, що на запис його надихнуло відчуття єдності після битви за Київ. Обкладинка альбому, на якій зображена закутана для захисту від російських обстрілів статуя українського гетьмана 16-17 століття Петра Конашевича-Сагайдачного, символізує спільну потребу киян захистити своє місто.

«Після завершення битви за Київ багато киян помітили це дивне відчуття ніби місто було живе, дихало. Ми хотіли обійняти його, захистити кожен його сантиметр. Тоді я не знав, як це зробити. Потрібен був час і відстань, щоб це зрозуміти, але мій альбом — мої обійми», — розповідав Шпудейко.

24 лютого о 17:00 за Києвом Heinali представить одну з нових композицій з Kyiv Eternal у Твіттері Музею сучасного мистецтва у Нью-Йорку.

Heinali — псевдонім київського електронного музиканта і саундартиста Олега Шпудейка. З початку 2000-х він випустив понад десять електронних і електроакустичних релізів.

Шпудейко — автор музики до відеогри Bound, реактивного балету The Wall, а також спільно з Олексієм Шмураком створив звукові інсталяції для Національного художнього музею України та Музею сучасного мистецтва Одеси. Номінант на Шевченківську Національну премію 2022 та Aprize Music Award 2021.

У листопаді 2020 року Heinali випустив на турецькому лейблі Injazero Records альбом Madrigals, який видання The Guardian назвало «головним сучасним альбомом місяця», порівнявши музику композитора з прелюдіями Баха й електронними експериментами Девіда Боуї.

«Це прекрасно сконструйована сюїта, яка об’єднує вільну імпровізацію та математичну точність. Подорож між Середньовіччям і космічною ерою майбутнього, яка починається тут і зараз», — написав оглядач The Guardian Джон Льюїс.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis