Інстаграм запускає систему сповіщень про зниклих дітей AMBER Alert

З першого червня Інстаграм почав глобально запускати AMBER Alert — систему, що сповіщує користувачів про зниклих дітей недалеко від їх місцезнаходження. За наступні декілька тижнів вона запрацює у 25 країнах, включно з Україною 

Сповіщення з’являтиметься у людей, що знаходяться близько до місця викрадення чи останнього перебування дитини. Вікно міститиме фотографію викраденої дитини, останнє місцезнаходження та будь-яку іншу важливу інформацію чи особливі деталі, які допоможуть у пошуках. Крім того, сповіщенням можна буде поділитися з іншими користувачами, щоб додатково розповсюдити інформацію.

В команді Інстаграму пояснили, що інтеграція системи в їх соцмережу підвищить можливість успішних пошуків зниклих дітей: «Ми знаємо, що шанси знайти зниклу дитину збільшуються, коли шукає більша кількість людей, особливо в перші години».

Систему розробили разом з Національним центром зниклих безвісти та експлуатованих дітей (NCMEC) у США, Міжнародним центром пошуку зниклих та експлуатованих дітей, Національним агентством боротьби зі злочинністю у Великобританії, Генеральною прокуратурою Мексики, Федеральною поліцією Австралії та іншими правозахисними організаціями.

«Інстаграм — це платформа, основу якої складають фотографії. Через це вона ідеально підходить як платформа для AMBER Alert. Фотографії є важливим інстументом у пошуку зниклих дітей, тому, поширюючи їх на аудиторію Інстаграму, ми можемо ділитися інформацією про них з більшою кількістю людей», — пояснила Мішель ДеЛон, президент Національного центру зниклих безвісти та експлуатованих дітей (NCMEC) у США. 

Крім України, функція також запрацює в Аргентині, Австралії, Бельгії, Болгарії, Канаді, Еквадорі, Греції, Гватемалі, Ірландії, Ямайці, Кореї, Литві, Люксембургу, Малайзії, Мальті, Мексиці, Нідерландах, Новій Зеландії, Румунії, Південній Африці, Тайвані, Великій Британії, ОАЕ та США.

AMBER Alert вперше запрацювала у 2015 році у Фейсбуці. За словами Meta, відтоді система допомогла успішно врятувати сотні дітей у США та світі.

У травні цього року Інстаграм змінив візуальний стиль.

Платформа оновила лого, змінивши його кольори на «яскравіші, щоб він став більш живим, світлим, і символізував собою моменти відкриття», а також створила новий шрифт Instagram Sans, який, за задумом дизайнерів, має повторювати форму логотипа соціальної мережі, «підкреслювати відданість платформи простоті й ремеслу та її особливу ідентичність».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis