Видавництво ist publishing стало куратором колективного стенда українських видавців артбуків на 75-му Франкфуртському книжковому ярмарку, який цьогоріч проходить 18-22 жовтня. Гостям події представлять книги дев’яти малих українських видавництв: Артбук, BOOKSHA, ist publishing, MOKSOP (Музей Харківської школи фотографії), Projector Publishing, Видавництво Львівського Медіафоруму, Національний центр Олександра Довженка, Родовід та Основи. Усі видання «фіксують сьогоднішній розвиток української культури, і говорять не лише про тяглість мистецької традиції в Україні, а й про суспільні, політичні та історичні процеси в різні періоди»
У коментарі DTF Magazine співзасновниця ist publishing Катерина Носко розповіла, що українським артбукам та книжкам про мистецтво «бракує ширшого представлення як в Україні, так і закордоном». Тому, за її словами, команда видавництва має на ярмарку дві мети: показати, якими нестандартними є сучасні українські артбуки, а також максимально широко познайомити з ними іноземну аудиторію, щоб та «сама заходила на сайти українських видавництв, замовляла книги, підписувала листівки тощо».
«Найповніше та найкраще це можна зробити саме в форматі колективного стенда: так усі представлені на ньому книги вступають у діалог між собою та запрошують читача до активної взаємодії — роздивлятися, гортати сторінки, купувати права на видання своєю національною мовою або забирати у свою бібліотеку», — вважає Катерина.
ist publishing обрало артбуки за «універсальну мову образів і символів, яка інтуїтивно зрозуміла багатьом читачам, завдяки чому такі видання часто не потребують перекладу».
«Артбуки викликають багато емоцій, пропонують різні способи взаємодії з ними. Тому вони є ще й хорошим сувеніром: дуже приємно та легко взяти таку книгу з собою просто на пам’ять або на подарунок. Якісний цікавий артбук хочеться мати та показувати всім. Це також впливає на імідж країни, книжковий ринок якої ця книга представляє. Тому нам і потрібно, аби за кордоном бачили якомога більше якісних українських артвидань», — пояснює Носко.
Серед книжок, що представлять на стенді від ist publishing — так звана музейна серія видавництва Родовід: «Звір війни. Наївне мистецтво з України», «Джанет Собель: війна», «Марія Примаченко: Слава Україні», книга Світлани Ославської та Анни Ільченко Old Khata Book, що досліджує історію українських сільських хат, та інші.
21 жовтня за кураторства ist publishing також відбудеться обговорення «Мені досі соромно викидати їжу: як сприймати історичні теми в артвиданнях» за участі художників й дослідників Андрія та Лії Достлєвих, журналіста Максима Еріставі й кураторки Альони Каравай. Учасники дискусії спробують «з’ясувати, де проходить межа між документом та художнім образом у книзі».
Модеруватиме подію Анастасія Леонова з ist publishing.