Історичну будівлю в Лос-Анджелесі з роботою Бенксі можуть продати за 30 мільйонів доларів

Будинок, зведений у 1914 році, виставили на продаж його нинішні власники — Таріна Тарантіно й Альфонсо Кампос, які придбали його у 2007 за чотири мільйони доларів, пише The New York Times. У 2010 році, під час премʼєрних показів документального фільму Бенксі «Вихід через сувенірну крамницю» (Exit Through the Gift Shop) у Лос-Анджелесі, художник намалював на цьому будинку «Дівчинку на гойдалці», розташувавши її просто під написом Parking

Протягом років володіння семиповерховою будівлею Тарантіно і Кампос витратили близько 1,8 мільйона доларів на її ремонт — найбільші витрати припали на встановлення ліфта та заміни сантехніки й електропроводки. На найвищому поверсі вони розмістили магазин свого бренду аксесуарів Tarina Tarantino. Інші — здавали в оренду.

З роками будинок здорожчав через джентрифікацію району і наразі Кампос й Тарантіно, які у квітні 2022 року оголосили себе банкрутами, очікують продати його за 16 мільйонів доларів. Але, як зазначають вони самі у коментарі The New York Times, це вартість самої будівлі, яка не включає ціну муралу Бенксі.

У 2021 році на одному з американських аукціонів продали стіну з малюнком Бенксі «Дівчинка з ломом». Художник створив роботу влітку 2021 року на стіні магазину електротоварів у Саффолку, але магазин продали, а стіну вирізали й виставили на продаж. Її придбали за 2,4 мільйона доларів.

Тарантіно та Кампос зазначають, що експерти, які оцінювали будинок, поки не дійшли згоди щодо того, скільки б мала коштувати така будівля. Самі вони вважають, що ціна за цей дім може сягнути 30 мільйонів доларів.

The New York Times попросив колишню співробітницю лондонського аукціонного дому Sotheby’s Голлі Данлеп оцінити мурал окремо від будівлі. За словами експертки, ціна малюнка — приблизно 10 мільйонів доларів.

«Але жоден аукціон, що поважає себе, не стане торгувати цим малюнком окремо від будівлі. І цього не хотів би й Бенксі. І загалом робота Бенксі на будинку, коштує значно більше ніж робота, на цегляному шматку, що вирізали з цієї будівлі», — підсумувала Данлеп.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis