Довженко-Центр відсвяткує 28-річчя кінопоказом «Свині завжди свині»

9 вересня Довженко-Центр святкуватиме 28 років та проведе у Довженко-Холі показ сатиричної стрічки режисера Ханана Шмаїна «Свині завжди свині» (1931). Сеанс супроводжуватиме живий виступ Українського імпровізаційного оркестру, у якому візьме участь один з членів гурту «Хамерман знищує віруси» музикант Альберт Цукренко

Події «Свині завжди свині» відбуваються на залізничній станції «Пупки», де з одного з поїздів доводиться висадити двох нелегальних пасажирок — морських свинок, яких не можна перевозити в загальному вагоні. Начальник станції Привичкін намагається дати тваринам раду, однак ситуація вийде з-під контролю й розбиратися у ній направлять ревізійну комісію.

Важливою візуальною складовою фільму стали графічні написи на станції «Пупки» — плакати й різноманітна агітація. Зокрема там можна побачити гасла про боротьбу з «нехлюйством і бюрократизмом». У такий спосіб учень Леся Курбаса Шмаїн хотів підкреслити невідповідність між закликами та дійсністю у Радянському союзі та зіронізувати над офіційною риторикою.

Шмаїн зняв стрічку в Одесі й вона довгий час вважалася втраченою, у 2015 році її в Федеральному архіві Німеччини знайшов російський кінодослідник Пьотр Багров. Роком пізніше за допомогою Посольства України в Німеччині фільм повернули в Україну.

Сеанс почнеться о 19:00.

У спільному подкасті DTF magazine та Довженко-Центр, ми говорили про унікальність Довженко-центру, навіщо взагалі потрібні фільмофонди. А також розбиралися, що сьогодні знають в Україні та світі про історію українського кіно. І які українські фільми (та чому) вважаються найкращими в історії.

Героями подкасту стали керівник кіноархіву Довженко-центру Олександр Телюк, кінознавець Станіслав Битюцький та комунікаційна менеджерка Довженко-центру Марія Глазунова.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis