Jamala випустила кавер на трек Мадонни Frozen

Jamala представила два нових сингли в межах проєкту Spotify Singles, для якого артисти записують кавери на власні треки та пісні улюблених виконавців. На честь для народження Мадонни, Jamala випустила власну версію синглу Frozen 1998 року 

Стримінг запустив проєкт Spotify Singles у 2016 році. Раніше серед артистів, залучених до плейлиста, були Alicia Keys, Селін Діон, Майлі Сайрус та Lykke Li — Jamala стала першою запрошеною українською виконавицею.

Суть проєкту в тому, щоб дати змогу співакам та музикантам переосмислити архівні пісні. Так кожен з учасників проєкту презентує два сингли: нову версію одного зі своїх треків та кавер на пісню іншого виконавця чи гурту.

За словами Jamala, вона обрала Мадонну через те, що її дитинство асоціюється з роботами співачки, а слова Frozen «наразі дуже резонують їй».

«Моє дитинство на березі моря асоціюється з “лаіслабоніта“ (La Isla Bonita). Памʼятаю, влітку мию посуд в нашому кафе в кінці робочого дня. Аж раптом в “Лагуні“: “Last night I dreamt of San Pedro…”. Ми кидаємо все і біжимо танцювати.  Далі була “Secret”, “Music” і “Frozen”, — розповіла Jamala. — Саме остання з таким автентичним бриджем запала мені в душу. А головне — зараз мені дуже резонують слова пісні. Ця співачка завжди виступала за рівноправ’я і дуже підтримує Україну в наш час боротьби. І в її день народження хочу привітати, підтримати її та подякувати». 

Вона додала, що на відкритому інтерв’ю в міланському офісі Spotify вона також запитала в аудиторії, чию пісню вони хотіли б почути в її виконанні: «Всі одностайно викрикували “Мадонна“». 

Разом з кавером на Frozen співачка представила нову версію пісні The Great Pretender з альбому «Крила» 2018 року.

Обидва треки записали в студії Spotify Studios у Лос-Анджелесі.

В березні Jamala стала першою українською амбасадоркою плейлиста Spotify Equals, спрямованого на популяризацію творчості жінок-артисток. Вона очолила підбірку з піснею Take me to a place з альбому «Поклик» 2022 року.

У грудні 2022 року перший кавер для Spotify Singles представили Kalush Orchestra — гурт переспівав колядку «Щедрівка». У липні Kalush Orchestra випустили в межах проєкту ще два сингли: Chase — кавер на пісню італійського виконавця Джорджо Мородера, та Human — сингл, записаний Kalush Orchestra спільно з композитором JONA XX.

В травні 2023 року Jamala випустила альбом QIRIM, присвячений культурі та музиці киримли.

QIRIM — лонгплей із 14 пісень, кожна з яких представляє певну місцевість Кримського півострову. В описі релізу зазначено, що «співавтором цього дослідження став сам народ Криму» — до його створення долучилися понад 80 музикантів.

«QIRIM — це про нашу історію, яку ми збираємо по крихтах, щоб пізнати себе. Щоб пізнати культуру, що роками кровоточить. Новий альбом проводить тропами українського Криму і розповідає традиційні сюжети, раніше невідомі чи забуті. Саме так я хочу, щоб звучала Україна для світу», — пояснила ідею альбому Jamala.

Докладніше про реліз ми розповідали у нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis