Каньє Вест презентував Donda 2. Ось як пройшов концерт

Каньє Вест провів концерт Donda Experience, на якому представив другу частину альбому Donda. Трансляцію івенту вели на YouTube-каналі репера та його платформі Stem Player 

Шоу

Donda Experience пройшов на стадіоні LoanDepot Park у Маямі. Запис трансляції ще можна подивитись на YouTube — сам концерт починається з 2:42.

Сет-дизайн івенту знов відсилав до будинку дитинства Каньє в Чикаго — того самого, який репер спалив на останній презентації Donda у серпні 2021 року. Сцену навкого обгорілого будинку повністю залили водою та періодично заповнювали масовкою у вигляді людей у шоломах та співаками його хору Sunday Service Choir.

В першій половині концерту Каньє представив треки з нового альбому — їх було вісім, а продовжив виконанням декількох синглів з серпневого Donda у трохи зміненому форматі.

Гості

Деякі треки на концерті Каньє виконав разом з тріо Migos, репором Jack Harlow, співачкою Alicia Keys, яка самостійно ще й зіграла на роялі, та Fivio Foreign.

Ближче до фіналу компанію Весту склав спочатку Мерилін Менсон, а згодом і репер DaBaby. Артисти вже були гостями прослуховування Каньє у серпні, а цього разу знов виконали спільний трек Jail. 

Серед виконавців, чиї куплети є на Donda 2: XXXTENTACION, Don Toliver, Baby Keem, Future, Тревіс Скотт та, можливо, Playboi Carti. Один з треків доповнили вирізкою з виступу Кім Кардашьян на SNL, де вона говорить, що «одружилась з кращим репером всіх часів».

Як послухати Donda 2

За кілька днів до прослуховування альбому репер розповівщо не випускатиме Donda 2 на звичних стримінгах. Він вийшов тільки на програвачах Stem Player, доставки яких в Україну немає. Тому прослухати альбом легально поки неможливо. 

«‎Donda 2 не вийде на Apple, Amazon, Spotify чи YouTube. Сьогодні артисти отримують лише 12% від виторгу, який заробляє індустрія. Настав час звільнити музику з-під влади репресивної системи. Взяти все у свої руки та будувати своє. Переходьте на мою платформу і замовляйте альбом», — написав Каньє в Інстаграмі.

На думку Веста, музикантам потрібно відмовитися від нечесних виплат стрімінгів та «самим встановлювати ціну за свою творчість».

«Після 10 альбомів та 10 контрактів, я відмовився від угоди з Apple, вартістю 100 мільйонів доларів. Я нікому не дозволю платити мені, щоб потім виявляти неповагу. Ми самі встановлюємо ціну за нашу творчість. Тех-компанії зробили музику практично безкоштовною, тому якщо ви не продаєте кросівки і не гастролюєте — ви не їсте».

Влітку 2021 Apple Music ексклюзивно транслював всі три прослуховування альбому Donda.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis