«Кіно Сусідів»: В Ужгороді відбудеться міжнародний кінофестиваль

Міжнародний кінофестиваль «Кіно Сусідів» від команди дистриб’ютора KyivMusicFilm розпочнеться 17 серпня та триватиме до 20 серпня. В програмі заплановані стрічки зі Словаччини, Угорщини, Чехії, Австрії, Польщі та Румунії — «країн, яких об’єднує з Закарпаттям історичне минуле та спільний досвід». DTF Magazine розповідає про фільми докладніше  

Покази пройдуть в місцевому театрі ляльок «Бавка» та просто неба на території Ужгородського замку.

Що показуватимуть

Кінофестиваль відкриють чехословацькою драмою 1933 року «Марійка-Невірниця», яка цього року святкує 90-річчя. Фільм зняв чеський режисер Владислав Ванчура на Закарпатті. Ролі в ньому зіграли не професійні актори, а місцеві жителі.

«Марійку-Невірницю» називають «історією про кохання й зраду, помсту й прощення», яка розгортається на закарпатській верховині у 1930-ті роки, коли регіон знаходився у складі Чехословаччини. У центрі сюжету — подружжя Бірчаків, у будинок яких влучає блискавка та спалює все дотла. Петро Бірчак починає будувати новий дім і кличе на допомогу молодого Данила. Сам же чоловік тим часом вирішує трохи заробити та йде в гори рубати ліс. Його дружина Марійка залишається наодинці з Данилом, і «між ними швидко спалахує пристрасть, розплата за яку буде суворою».

«Марійку-Невірницю» показуватимуть мовою оригіналу: в стрічці лунає чеська, словацька, польська та русинська мови, їдиш, а також в супроводі українських субтитрів.

Чехію на «Кіно Сусідів» представлятиме документальний фільм Мілоша Шмідмайєра «Мілан Кундера: від жарту до нікчемності» про чесько-французького письменника, поета і драматурга Мілана Кундеру. В липні він пішов з життя у віці 94 років.

Фільм «реконструює чеський та французький періоди життя письменника й намагається по фрагментах скласти портрет Мілана Кундери». Стрічка складається з його архівних записів та розповідей друзів і колег, літературних критиків і видавців, істориків та режисерів.

Польщу представить на кінофестивалі режисер Даміан Коцур та його дебютна драма «Хліб та Сіль», представлений на Венеційському кінофестивалі, де був відзначений спеціальним призом журі.

За сюжетом Тимек —  успішний піаніст, який приїздить з Варшави до рідного містечка на літні канікули. Його молодший брат Яцек теж піаніст, але замість планування майбутнього він вбиває час з друзями. Тимек проводить час в компанії давніх приятелів, але швидко розуміє, що провінційна рутина йому чужа.

«У вирі випивки, легких наркотиків, ганебних гомофобних жартів та насмішок над мігрантами він — мовчазний спостерігач, якому бракує сміливості розірвати коло насильства, яке от-от вибухне».

«“Хліб і сіль — це історія про інакшість та почуття ізольованості у спільності, до якої ти належиш і не належиш одночасно. Це про страх бути у меншості серед агресивної більшості й про вибір пасивного споглядання, що призводить до жахливих наслідків», — пояснюють стрічку в команді кінофестивалю.

З румунського кіно на «Кіно Сусідів» покажуть кримінальний трилер «Люди честі» режисера Пола Неґоеску — «представника другої генерації “нової хвилі“». 

Фільм розповідає про контрабандистське життя маленького селища на кордоні з Україною. В центрі сюжету — простий румунський поліціянт Іліє, який хоче змінити міську метушню на спокійну роботу в селищі поблизу кордону. Але його мрії розбиваються об сувору провінційну реальність, коли він отримує телефонний дзвінок з повідомленням про вбивство.

Частиною програми також стануть два угорські анімаційні фільми: «Чотири душі Койота» Арона Ґаудера, а також «Пластикове небо» Тібора Баноцкі й Шаролти Сабо, прем’єра якого відбулась на цьогорічному Берлінале. 

«Чотири душі Койота» — це пригодницька сага, заснована на міфі про створення світу корінних американських народів. Автор переказує індіанські історії про виникнення Всесвіту, наголошуючи тим самим на необхідності жити у гармонії з навколишнім середовищем.

В «Пластиковому вікні» став першим повнометражним дебютом режисерського дуету Тібора Баноцкі й Шаролти Сабо. 

Сюжет анімаційного фільму розвивається навколо молодої пари, яка живе в постапокаліптичному Будапешті у 2123 році, бореться за їжу та життя.

На фестивалі також представлять підбірки короткометражних фільмів з Польщі, Словаччини, Чехії, Угорщини та західноукраїнський короткий метр.

Короткометражну програму сформували за підтримки фестивалів-партнерів Azyl Shorts (Словаччина), Żubroffka (Польща), Brno16 (Чеська республіка) та Університетом мистецтва та дизайну Могой-Надя (Угорщина).

Ознайомитись з розкладом показів «Кіно Сусідів» можна за посиланням.

Надалі в KyivMusicFilm планують показати окремі фестивальні стрічки у Мукачеві, Хусті та Тячеві.

В серпні KyivMusicFilm випустить в Україні чорно-білу любовну драму «Париж, 13-й округ» французького режисера та сценариста Жака Одіяра («Пророк», «Брати Сістерс»). Подивитись стрічку можна буде в кінотеатрах Києва, Харкова, Львова, Одеси та Дніпра.

Докладніше про фільм ми розповідали в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis