Команда FUSION запускає лейбл сучасного джазу. Ось яким буде перший реліз

Команда серії музичних джемів FUSION анонсувала запуск незалежного лейбла сучасного джазу No Time For Swing. Презентація першого релізу, збірки «Блакить», відбудеться 19 березня у київському Closer

Про лейбл

Запуском лейбла займались Акім Карпач, барабанщик гурту Hyphen Dash Міша Бірченко та Анастасія Боброва. В коментарі DTF Magazine вони розповіли, що ідея із власним лейблом розвивалась протягом останніх декількох років, а за останній рік команда поступово робила «невеликі кроки до запуску».

«Ідея заснування лейбла органічно вийшла з початкового мотиву нашої команди: розвивати локальну сцену сучасних жанрів джазу, хіп-хопу та R&B. З найперших джемів FUSION ми ставили перед собою ціль — створити середовище для крутих музикантів з неочевидним смаком в музиці, в якому вони зможуть комфортно себе почувати та творити нову музику разом», — пояснив Міша Бірченко. 

Мета No Time For Swing — популяризація сучасного українського джазу в Україні та міжнародній арені. В команді додають, що за допомогою лейбла також хочуть «показати артистам, що після написання музики є ще багато роботи, і в нашій країні є люди, які компетентно можуть закрити ці питання». 

«У проєкті FUSION ми змогли познайомити та обʼєднати українських молодих і талановитих музикантів, створили простір для колаборацій. Наша команда запускає лейбл, щоб показати, що таке сучасний джаз в Україні», — прокоментував запуск Акім Карпач. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений користувачем @notimeforswing.label

Пояснюючи назву Міша Бірченко розповів, що No Time For Swing — це «їхній протест проти шаблонізації сприйняття джазових жанрів», бо «не свінгом єдиним». 

«В назву ми також заклали назву сольного проєкту засновника FUSION Саші Пінчука — No Time. Саша пішов з життя влітку 2021 року і це був дуже болючий та несподіваний удар для команди. Цим лейблом ми продовжуємо ідеологію Саші, який хотів, щоб усі люто колаборувалися між собою і творили нескінченний водоспад музики в різних жанрах». 

Про дебютний реліз

Першим релізом лейбла стане «Блакить» — збірка джазових та електроджазових варіацій українських народних пісень. До релізу ввійшли п’ять композицій: «Ой верше, мій верше» від Денніса Аду та Яни Вялової, «Місяць на небі, зіроньки сяють» від Євгена Пугачова, «Ой чий то кінь стоїть» від Бориса Могилевського та Даніїла Зверхановського, а також дві джазові варіації Гімну України від Міші Менделенко та Романа Булахова.

У FUSION розповіли, що над піснями зі збірки музиканти працювали ще в перші місяці після початку повномасштабного вторгнення, щоб «перенести протест та емоції, пережиті в той період». За словами Міші Бірченко, «першопочатковий імпульс до роботи з фольком» дав електронний музикант та друг FUSION Ігор Кириленко, він же Hidden Element. 

«З лютого 2022 року відбулось багато змін серед нас. Мені ще більше захотілось розвивати нашу культуру, адже без цього не буде нашого народу, ідентичності», — додав Акім Карпач. 

Де послухати «Блакить»

Презентація збірки запланована на 19 березня в київському клубі Closer. Частиною івенту також стануть виступи артистів та колективів, які «сформувались за час існування FUSION»: гурт Hyphen Dash, квартет Євгена Пугачова, Борис Ткачук, Міша Менделенко та Борис Могилевський. 

Після презентації збірка «Блакить» одразу вийде на Bandcamp, а за місяць — на інших стримінгових платформах. Всі виручені з продажу на Bandcamp кошти перерахують до фонду Music Saves UA.

Купити квитки на презентацію у Closer можна за посиланням.

Перший івент серії музичних джемів FUSION відбувся 3 березня 2019 року. Основна мета проєкту — розвивати та просувати в Україні сучасні напрямки джазу.

Івенти FUSION проходять у форматі джем-сесій: охочі музиканти надсилають свої заявки на участь, організатори обирають серед них список учасників, а на самому івенті витягують імена у випадковому порядку та формують імпровізовані гурти, які потім створюють музику у режимі реального часу.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis