Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів оголосив програму. Що показуватимуть

28 вересня розпочнеться 26-й Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів. Організатори анонсували фестивальну програму, до якої увійшли 10 стрічок. DTF Magazine розповідає, що можна буде подивитись в межах кінофестивалю 

В Україні 17 рік поспіль транслюватимуть фільми з програми, а українські глядачі також зможуть долучитись до голосування за переможців. 

Покази в українських кінотеатрах йтимуть паралельно з основним фестивалем: з 28 вересня по 8 жовтня, а всі стрічки транслюватимуться в українській озвучці. Проголосувати за учасників можна буде на сайті кінокомпанії «Артхаус Трафік», яка організовує покази в Україні. Переможців оголосять в жовтні 2023 року на сайті кінофестивалю — усі роботи-фіналісти Мангеттенського фестивалю короткометражних фільмів автоматично кваліфікуються для номінації на «Оскар».

Що в програмі

В «Артхаус Трафік» розповіли, що значна частина цьогорічної програми — це фільми, які вже встигли зарекомендувати себе на престижних світових кінофестивалях: «Санденсі», у Сан-Себастьяні, Палм-Спрінґсі й Аннесі.

«Голосове керування» (Австралія)

Стрічка про квіткового кур’єра із заїканням, який повинен доставити важливе замовлення машиною на голосовому керуванні.

«Сімейний цирк» (США)

Комедія, що розповідає історію в’єтнамсько-американської сім’ї. Вони намагаються приховати перед поліцією водіння автомобіля напідпитку, проте натомість починають з’ясовувати сімейні стосунки на очах у правоохоронців.

«Дні кар’єри» (США)

В центрі сюжету — старий бойз-бенд, який виступає на дитячому заході. Шоу обертається для музикантів вірусним відео в соцмережах.

«Жовта» (Афганістан, Велика Британія)

Драматичний фільм, що показує життя Афганістану, контрольованого талібами. В центрі стрічки — місцева мешканка, яка змушена вперше в житті повністю покрити тіло.

«Без сонця» (США)

Драма про «крихітний підводний човен, якому загрожує небезпека». Це історія про двох дослідників, які відправляються на субмарині у найглибшу точку світу.

«Равлик» (Іран)

Стрічка про хлопчика, який мріє виступати на сцені. Мати, задля втілення мрії сина, веде його на прослуховування, де їх очікує «драматичний та непередбачуваний поворот».

«Дурний хлопчисько» (Велика Британія)

Події фільму відбуваються у Лондоні та розповідають про чоловіка, який готується до терористичного нападу. Він стикається з місцевим хлопцем, що дивиться на світ та певні ситуації інакше. Проте, часом небезпечно мислити інакше. 

«Сонце вночі» (Канада)

Події фільму розповідають про незвичну пригоду астронавтів, перші ніж вони висадяться на Місяць.

«Запис» (Швейцарія)

Анімаційна стрічка про магічну вінілову платівку, яка дозволяє читати думки інших людей та відтворювати спогади.

«Тууліккі» (Фінляндія)

Єдиний горор у програмі, що підіймає тему людської гіперопіки.

Фільм розповідає про молоду жінку та її матір, що надмірно над нею опікається. Донька планує втечу з власного будинку і їхні стосунки «перетворюються на постійну взаємну підозру».

 

Уперше Мангеттенський кінофестиваль короткометражних фільмів провели в 1997 році, показуючи на екрані, який розмістили на фургоні. Масштабу подія набула після терактів в США 11 вересня 2001 року.

Тепер кінофестиваль щороку об’єднує понад 100 000 глядачів в понад 500 містах, де паралельно з основними показами транслюються фільми з програми.

У 2022 році ми поговорили з засновником Мангеттенського кінофестивалю Ніком Мейсоном про вплив теракту 11 вересня на фестиваль, а також про те, за якими критеріями він з командою обирають програмні стрічки та чим вирізняються режисери різних країн. Почитати наше інтерв’ю можна за посиланням.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis