Мартін Скорсезе та Віра Фарміга стануть ведучими концерту до 100-річчя прем’єри «Щедрика» у Нью-Йорку

4 грудня у нью-йоркському концертному залі Карнеґі-Хол відбудеться благодійний концерт Notes From Ukraine, приурочений 100-річчю з моменту прем’єри «Щедрика» Миколи Леонтовича. Ведучими заходу стануть режисер Мартін Скорсезе та американська акторка українського походження Віра Фарміга

У 1922 році Українська Республіканська Капела під керівництвом Олександра Кошиця — хор нової незалежної Української Народної Республіки, вперше виконав «Щедрик» на сцені Карнеґі-Холу. Виступ став частиною їхнього туру Північною Америкою та Європою, метою якого була «поширення у світі інформації про нову незалежну українську націю».

Згодом у 1936 році американський композитор українського походження Петро Вільговський представив англомовний варіант пісні Carol of the Bells. Новий варіант «Щедрика» став популярною новорічною піснею в англомовних країнах та звучав в таких фільмах як «Один вдома» та «Гаррі Поттер».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Notes from Ukraine (@notesfromukraine)

У програмі концерту також заплановані виступи українського дитячого хору «Щедрик» з Києва, українського хору «Думка» з Нью-Йорка та української капели бандуристів Північної Америки, які традиційні українські різдвяні композиції, американської оперної співачки Джанай Брюггер та української фолк-співачки Марічки Марчик, а також хору «Трініті Волл-Стріт», учасники якого виконають композиції українських та американських композиторів. Серед них твори Миколи Леонтовича, Валентина Сильвестрова, Еріка Вітакра, Вікторії Польової, Леонарда Бернштейна.

Композитор Тревор Вестон представить на Notes From Ukraine нову композицію на слова українського поета Сергія Жадана.

Частину коштів, виручених від Notes From Ukraine, перерахують до президентської фандрейзингової платформи UNITED24 на напрямок «Відбудова України».

Подивитись трансляцію концерту також можна буде онлайн за посиланням. Початок — о 21:00 за київським часом.

В серпні вийшов сьомий епізод ілюстрованого проєкту #WitnessingTheWar — ілюстрованого міні-серіалу, що розповідає історії українців, які постраждали від воєнних злочинів росії.

Акторка Віра Фарміга озвучила серію про ракетний удар по місту Кременчук 27 червня, внаслідок якого загинула 21 людина.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Ukraine.ua (@ukraine.ua)

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis