Міносвіти не вилучатиме Гоголя, Булгакова та ще низку російських письменників зі шкільної програми

У межах шкільного курсу «Світова література» українські учні продовжать вивчати твори деяких російських письменників, творчість яких пов’язана з Україною, пише «Суспільне». Юрій Кононенко, керівник управління загальної середньої та дошкільної освіти, повідомив, що Міносвіти залишає у програмі тих письменників, «які писали російською мовою, але їхня творчість була тісно пов’язана з Україною»

«Ухвалили рішення, що письменники, які писали російською мовою, але їхня творчість була тісно пов’язана з Україною — або вони народилися в Україні, або довгий час жили в Україні, або зображували у своїх творах українську тематику — їхні твори залишаться в навчальних програмах», — сказав Кононенко.

Він уточнив, що Міносвіти пропонує лишити твори Миколи Гоголя, «бо це фактично наш український письменник, який дуже багато зробив для української культури», Володимира Короленка, книгу Михайла Булгакова «Собаче серце», «Бабин Яр» Анатолія Кузнецова, «тому, що це знаковий твір, документальний, який пов’язаний тісно з трагічною подією яка була на території України». А також «12 стільців» Ільфа та Петрова.

Міносвіти створило спеціальну робочу групу, яка протягом червня й липня працювала над оновленням навчальних програм деяких шкільних предметів, зокрема, з історії України, Всесвітньої історії, зарубіжної літератури, географії та захисту України.

«Зараз підготовлено загальний проєкт наказу міністерства про затвердження змін до всіх навчальних програм. Ми очікуємо, що найближчим часом його підпишуть, і таким чином з 1 вересня нового навчального року діти вчитимуться за новими програмами», — додав Кононенко.

Попередній проєкт оновлення програми з зарубіжної літератури робоча група Міносвіти представила у червні.

Зі списків обовʼязкових до читання творів пропонували вилучити байки Івана Крилова, билини про богатиря Іллю Муромця (і замінити їх на балади про Робіна Гуда), твори Олександра Пушкіна, Михайла Лермонтова, Івана Буніна, Сергія Єсеніна, Івана Тургенєва, Федора Достоєвського, Анни Ахматової, Володимира Маяковського та інших.

Гоголя хотіли перенести до навчальної програми з українською літератури, а роман «Майстер і Маргарита» Михайла Булгакова замінити на «Чуму» Альбера Камю.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis