МOK планує організувати Олімпійські ігри з кіберспорту

Міжнародний олімпійський комітет розглядає можливість проведення перших Олімпійських кіберспортивних ігор. Про це розповів президент МОК Томас Бах на 141-й сесії комітету в Мумбаї 

Бах зазначив, що наразі три мільярди людей грають в ігри, а понад 500 млн з них — цікавляться саме кіберспортом. За словами Томаса, більшість з них, — молодше 34 років.

«Я звернувся до нової комісії МОК з кіберспорту з проханням вивчити можливість створення Олімпійських ігор з кіберспорту», — розповів Бах.

«Ми обрали підхід, який дозволить нам бути активними в кіберспортивному просторі, залишаючись вірними цінностям, якими комітет керується понад століття… Наша кришталево чітка позиція завойовує дедалі більше поваги серед кіберспортивної спільноти. Один із провідних видавців [відеоігор] навіть адаптував свою відому гру, щоб повністю відповідати нашим олімпійським цінностям, — так гравці в ній стрілятимуть по мішенях, а не по людях», — додав Томас Бах.

MOK займається кіберспортом з 2018 року. Першою взаємодією МОК із кіберспортивною спільнотою став форум Esports Forum2018 року в Лозанні. Після цього комітет створив Групу зв’язків з кіберспортом як «платформу для взаємодії з усіма зацікавленими сторонами кіберспорту».

2021 року МОК запустив віртуальну Олімпіаду з турнірами з п’ятьма видами спорту: автоперегонів, велоспорту, веслування, вітрильного спорту та бейсболу. Вона відбулась у травні, напередодні Олімпійських ігор в Токіо, та стала «першим проявом МОК в кіберспорті». Для трансляції кіберзмагань комітет об’єднався з платформами Konami Digital Entertainment, eBaseball Powerful Pro Baseball 2020, Gran Turismo, Polyphony Digital, Virtual Regatta та Zwift.

В липні 2023 року у Сінгапурі відбувся перший Олімпійський кіберспортивний тиждень. Проте, гравці розкритикували МОК за відсутність в програмі найпопулярніших відеоігор, таких як Dota 2, CS:GO та LoL. Ймовірно, причиною цьому стала наявність в іграх сцен з елементами насилля та вбивств: так, наприклад, гравці в Fortnite також не грали у звичному режимі, а змагались у стрільбі по мішенях.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis