На кінофестивалі у Чернівцях покажуть трилер «Усередині» з Віллемом Дефо

На міжнародному кінофестивалі Миколайчук OPEN, що пройде з 15 по 20 червня у Чернівцях, відбудеться українська прем’єра психологічного трилеру «Всередині» (Inside) Василіса Кацупіса. Головну у фільмі зіграв Віллем Дефо. Розповідаємо про стрічку та позаконкурсну програму фестивалю докладніше

Події стрічки розгортаються навколо викрадача сучасного мистецтва Немо, який полює за картинами австрійського живописця та графіка Еґона Шіле. Щоб знайти його автопортрет, він проникає в пентхаус на Мангеттені, але спрацьовує система безпеки і головний герой залишається замкненим у квартирі протягом кількох місяців. 

Прем’єра «Усередині» відбулася в основному конкурсі Берлінського міжнародного кінофестивалю у 2023 році, а на Миколайчук OPEN стрічка увійшла в позаконкурсну програму. 

Також у межах українського кінофестивалю відбудеться прем’єра «Подвійного іммельмана» Віри Яковенко про матір, яка вирушає до окупованого сходу України на пошуки сина-військового під час АТО. Поза конкурсом покажуть «Злегка прочинені двері» режисерів Хачатура Васіляна й Олександра Бикова, що розповідає про конфлікт чоловіка з рідними через його бажання піти на фронт. 

На Миколайчук OPEN презентують і ігрову антологію «Українські воєнні історії», а також ігровий фільм Валентина Васяновича «Відблиск», який отримав прем’єру в конкурсі Венеційського кінофестивалю. 

Події «Відблиску» розгортаються на сході України та розповідають історію військового хірурга, який потрапив у полон до проросійських бойовиків. Чоловіка катують у в’язниці «Ізоляція», а він, разом з тим, намагається допомогти українським військовим. Після визволення чоловік повертається додому, знову звикає до комфорту, вибудовує стосунки з дочкою та шукає нових цілей у житті.

Миколайчук OPEN — міжнародний фестиваль глядацького кіно, присвячений культовому українському актору, сценаристу та режисеру Івану Миколайчуку. Всі події фестивалю проходитимуть у Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука, мистецькому просторі «Іван-Хаб» та музеї творчості Івана Миколайчука.

Фестиваль відкриється показом фільму «Я, Ніна» Марисі Нікітюк («Коли падають дерева») про успішну телеведучу, яка захворіла на рак. Стрічкою-закриттям оголосили «Незламність» (Sisu) Ялмарі Хеландера про колишнього фінського солдата, який добуває золото у Лапландії 1944 року, але його здобич хочуть привласнити нацисти.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis