На кінофестивалі у США покажуть документальний фільм з репером «Паліндромом»

На міжнародному кінофестивалі «Трайбека» у секції документальних фільмів покажуть стрічку «Правило двох стін» (The Rule of Two Walls) про події в Україні крізь призму бачення митців, які живуть та творять у розпал війни

У фільмі з’являються Степан Бурбан («Паліндром»), Ляна Мицько (засновниця Львівського муніципального мистецького центру, організаторка концертів), Богдана Давидюк (художниця та ілюстраторка), Сергій Петров (художник Bob Basset), Kinder Album (художниця зі Львова), Діана Берг (авторка проєкту «Укриття»). Фестиваль відбудеться в Нью-Йорку з 7 по 18 червня 2023 року.

Режисером проєкту став американець українського походження Девід Гутнік, який почав роботу над фільмом у Польщі: «У квітні 2022 року я сів на літак до Варшави з квитком в один бік та наміром потрапити в Україну автобусом. Моя сестра, батьки, дідусь і бабуся належали до попереднього покоління українських біженців. У Варшаві я брав інтерв’ю в українців-емігрантів, думаючи, що зніму документальний фільм про українців, які, як і моя родина, виїхали через війну. Але коли я перетнув кордон з Україною, стало зрозуміло, що я збираюся знімати фільм про українців, які залишилися».

Це не перший фільм Девіда Гутніка, який показують на «Трайбеці». В 2020 році його дебютна ігрова стрічка MATERNA перемогла у категоріях «Найкраща операторська робота» та «Найкраща акторка». Гутнік також змагався за нагороду в категорії «Найкращий режисер».

Виконавчими продюсерами «Правила двох стін» виступили Лів Шрайбер (актор у «Реї Доновані» і «Росомасі»), Ольга Бесхмельниціна та Наталія Лібет («Парфенон», «Стоп-Земля») та інші. Поки невідомо, коли відбудеться прем’єра стрічки в Україні.

На кінофестивалі також відбудеться прем’єра документальної картини «Крик моєї крові: Історія Gogol Bordello» (Scream of my blood: a Gogol Bordello story) про вплив української та ромської культур на соліста гурту Gogol Bordello Євгена Гудзя. Докладніше про всі стрічки фестивалю можна прочитати на його сайті.

Кінофестиваль «Трайбека» — це щорічні покази фільмів навесні у мікрорайоні Трайбека у Нью-Йорку. Його заснував Роберт де Ніро, продюсерка Джейн Розенталь та інвестор Крейг Геткофф у 2002 році для економічного та культурного стимулу району після атаки на Всесвітній торговий центр 11 вересня 2001 року. У 2023 році тут відбудеться прем’єра документального фільму про автора коміксів Marvel Стена Лі, а також стрічки про трансперсону Нарцису Райт, яка намагається встановити світовий рекорд у грі The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Break the Game).

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis