На Венеційському кінофестивалі переміг французький фільм про заборону абортів

Журі Венеційського кінофестивалю оголосило фільмів-переможців. «Золотого лева» отримала «Подія» (L’évènement) Одрі Діван. У стрічці йдеться про дівчину, яка у Франції 1960-х вагітніє і ризикує своїм життям, щоб зробити аборт. Поки невідомо, коли фільм вийде в український прокат.

Ось постер до фільму-переможця:


Гран-прі журі отримала «Рука Бога» Паоло Соррентіно  напівавтобіографічна стрічка про дитинство режисера в Неаполі. Фільм незабаром вийде на Netflix.

Спеціальний приз журі віддали фільму Міккеланджело Фраммартіно «Діра», а «Срібного лева» за найкращу режисуру вручили Джейн Кемпіон за фільм «Сила собаки». Головні ролі у стрічці зіграли Бенедикт Камбербетч, Джессі Племонс та Кірстен Данст і це перша повнометражна стрічка режисерки за 12 років.

Меггі Джилленгол отримала нагороду за найкращий сценарій («Зникла донька»). Пенелопу Крус визнали найкращою акторкою за роль у фільмі Педро Альмодовара «Паралельні матері», а найкращим актором став Джона Акрілла («На роботі: Зникла вісімка»). Премію Марчелло Мастрояні за найкращий дебют отримав актор Філіппо Скотті («Рука Бога»).

  

На Венеційському кінофестивалі цьогоріч показали три фільми, в яких Україна взяла участь у виробництві: «Відблиск» Валентина Васяновича, «Носоріг» Олега Сенцова та «Цензорка» Петера Керекеша. Режисер «Цензорки» отримав нагороду за найкращий сценарій у секції «Горизонти».

Детальніше про фільми фестивалю читайте у нашому гайді.

Читайте  також:


Слідкуйте за DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter и Telegram

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis