Нідерландська фотографка видасть книжку про Дебальцеве

19 лютого у фотографки з Нідерландів Карін Верслуйс вийде книга Debaltsevo, Where Are You? («Дебальцево, де ти?»), пише Bird In Flight. Це особисте дослідження історії сімʼї авторки — бабуся Верслуйс народилася й виросла у Дебальцеве, а під час Другої світової війни її вивезли до німецького трудового табору. Там вона познайомилася з дідом Карін, і по завершенню війни одружилася з ним та переїхала до Нідерландів

Працювати над дослідженням фотографка почала у 2013 році, а уперше до України потрапила у 2016. Тут вона розвіяла прах бабусі, яка померла 2014 року. Через окупацію це не вдалося зробити у Дебальцевому, Карін зробила це над Дніпром у Камʼянському.

У Debaltsevo, Where Are You? Верслуйс розповідає одразу три історії: своєї бабусі, трьох українських сімей, змушених через війну покинути Дебальцеве у 2015 та 2022 роках, а також власну — зокрема й деталі подорожі з Нідерландів до України.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Karine Zenja Versluis (@karineversluis)

У своїй книжці Верслуйс використовує російську версію назви «Дебальцево», тому що так казала її бабуся. В інтервʼю Bird In Flight, фотографка зазначила, що усі інші топоніми вжиті в українському написанні.

 

Колишній британський дипломат та фотограф Пітер Форд видасть книгу своїх знімків Kyiv — Moments in Time, щоб допомогти українцям. Британець фотографував Київ протягом 1996-1999 років під час своєї роботи на міністерство закордонних справ Великої Британії та життя в українській столиці. Форд також працював позаштатним фотографом Associated Press.

Майбутнє видання міститиме близько 300 фотографій, передмову до нього написав український фотограф Єфрем Лукацький, який дружив з Фордом у роки його життя в Києві. Докладніше про книгу ми розповідали у нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis